IzvēlneAizvērt

04.02

Seminārs: Kvalitatīvu muzeju piedāvājumu skolēniem aprakstu veidošana

Šī gada sākumā pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam ir izveidots pārskatāms, lietotājam ērts un mūsdienīgs meklēšanas rīks, kas apkopo “Latvijas skolas somas” piedāvājumu Latvijas muzejos. Tas pieejams Latvijas Muzeju biedrības vietnē muzeji.lv, sadaļā “skolas soma”.

Projekts veidots ar mērķi attīstīt muzeju un izglītības iestāžu sadarbību, kā arī veicināt caurspīdību un izgaismot Latvijas muzeju plašo darbu ar skolēnu auditoriju. Līdz ar muzeju atvēršanos sabiedrībai meklētājā plānots ievadīt simtiem piedāvājumu, ko Latvijas muzeji ir gatavi piedāvāt 1.-12. klašu skolēniem.

2020. gada nogalē Latvijas Muzeju biedrība veica vairāk nekā 450 skolotāju un programmas “Latvijas skolas soma” skolu koordinatoru aptauju par Latvijas muzeju piedāvājumu skolēniem aprakstu kvalitāti un skolotājiem aktuālas un svarīgas informācijas esamību šajos aprakstos. Lai gan bieži aptaujātie izceļ pozitīvas pieredzes savā un muzeju sadarbībā, ir aspekti, kurus ievērojama daļa pedagogu izceļ kā nepilnīgus.

Semināra mērķis ir informēt muzejus par aptaujas rezultātiem, vienlaicīgi pastāstot par jaunizveidoto meklēšanas rīku un tā tālāku darbību – visu piedāvājumu ievades procesu un kvalitātes standartiem, ko uzstāda Latvijas Muzeju biedrība un programma “Latvijas skolas soma”.

Seminārā piedalās Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde, programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna un LNMM izglītības darba vadītāja un “Latvijas skolas somas” piedāvājuma skolēniem meklēšanas rīka projekta vadītāja Elīna Bērziņa.

 

Aicinām pieteikties dalībniekus, muzeju speciālistus, kuri strādās ar informācijas ievadi “Latvijas Skolas somas” meklēšanas rīkā, aizpildot pieteikšanās anketu līdz 3. februāra plkst. 12.00 šeit: pieteikuma anketa.

 

Norises laiks: 04.02.2021. plkst. 11.00-13.00

Norises vieta: Tiešsaistes platforma zoom

Aicinājums pievienoties platformai zoom tiks nosūtīts 03.02.2021.