IzvēlneAizvērt

Top jauns Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar aģentūru "CUBE" ir izstrādājusi jaunu mājas lapu. Mājas lapa ir veidota lietotājam ērta un funkcionāla ar potenciālu nākotnē kļūt par vienotu muzeju nozares informācijas platformu. Tuvākajā nākotnē mājas lapu papildinās moderns Latvijas muzeju katalogs.

Šobrīd lietotājiem ir pieejama informatīva mājas lapa, kurā tiks apkopota informācija par Latvijas Muzeju biedrības (LMB) aktualitātēm un svarīgākajiem jaunumiem muzeju nozarē. Pēc pāris nedēļām mājas lapu papildinās moderna Latvijas muzeju datu bāze - muzeju katalogs, kurā būs apkopota informācija par visiem muzejiem, kas ir LMB biedri. Kopumā tie šobrīd ir 114 muzeji. Muzeju katalogs tāpat kā jaunā LMB mājas lapa būs pieejams un lietojams visās mobilajās viedierīcēs.

Ieskats topošā muzeju kataloga skicēs:

Tuvākajā nakotnē mājas lapai tiks pievienota arī angļu valodas versija. Arī muzeju katalogu ir plānots ieviest angļu valodā.

Darbu pie jaunas mājas lapas izveides LMB uzsāka 2019.gada pavasarī. Mājas lapas izstrādei nepieciešamais finansējums 46 % apmērā tika piesaistīts no Valsts kultūrkapitāla fonda, savukārt 54 % izmaksu tika segtas no LMB biedru naudas iemaksām.

Cik vien drīz iespējams, Latvijas Muzeju biedrība plāno tikties ar biedriem reģionos, lai pārrunātu jaunās mājas lapas mērķi un piedāvātās iespējas, kā arī uzklausītu biedru viedokli, idejas un vēlmes par mājas lapas saturu. Šobrīd sekosim līdzi notikumu attīstībai līdz ar COVID-19 izplatību, un informēsim biedrus par plānoto tuvākajā laikā.

Tā kā pašreiz nevaram satikties klātienē, esam atvērti jūsu idejām un ierosinājumiem par mājas lapas saturu un funkcionalitāti. Rakstiet mums uz muzeji@muzeji.lv vai Latvijas Muzeju biedrības Facebook profilā.