LMB Gada balva 2020 uzvarētājs: Gada izstāde

Uzvarētājs: Imanta Ziedoņa muzejs. Ceļojošā kinoizstāde “Izgaismot Latviju”

Žūrijas komentārs: “Radoši un muzeja misijai atbilstoši veidota izstādes koncepcija: izstādes tapšana un pašas izstādes dzīve kā ceļš, ceļojums visos tās attīstības un darbības posmos. Izmantojot līdzdalības metodi, iesaistīts ievērojams skaits Latvijas pašvaldību un iedzīvotāju. Kopiena un kopienas iesaistīšana ir tas, kas veido patiesi nozīmīgus un atmiņā paliekošus notikumus.”

Projekta komandu iedvesmojis Imanta Ziedoņa rakstītais grāmatā “Leišmalīte”, ka apkārt Latvijai reiz ies tūrisma ceļš. Kinoizstāde vēsta par piedzīvoto trīs gadu garumā ekspedīciju gājienos apkārt Latvijai. Tā atspoguļo gājēju stāstus, vietu vērtības un komunicē par Imanta Ziedoņa vērtībām. Kinoizstāde ceļu pa Latvijas pierobežas pašvaldībām uzsāka 2019. gada sākumā, apceļojot 14 Leišmalītes pašvaldības ar vismaz nedēļu garu kinoizstādes viesošanos un kultūras notikumiem gan skolēniem, gan citiem interesentiem. Šobrīd kinoizstāde ir digitalizēta un pieejama ikvienam interesentam muzeja mājaslapā.