IzvēlneAizvērt

Līdz 25. janvārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai

Šodien valdība lēma no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu, tomēr bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas. Tāpat klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas. Pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.

Drošības pasākumi, kas ierobežo kultūrvietu apmeklēšanu un kultūras pasākumu saņemšanu klātienē, pieņemti, lai mērķtiecīgi cīnītos ar Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā un kopīgiem spēkiem radītu apstākļus, kuros vīrusa izplatība sabiedrībā tiek apturēta.

“Šī brīža situācijā bibliotēku darbs, izsniedzot grāmatas lasītājiem, ir akūta nepieciešamība, it īpaši laikā, kad grāmatnīcu darbība klātienē diemžēl nav atļauta. Bibliotēkām ir laba pieredze jau pavasara ārkārtējās situācijas laikā, kad tās spēja nodrošināt pilnībā drošu, arī bezkontakta grāmatu izsniegšanu. Bibliotēkas darbosies, ievērojot Kultūras ministrijas izstrādātās vadlīnijas, ” norāda kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Profesionālajos darba kolektīvos kultūras jomā – teātros, koncertorganizācijās, muzejos, arhīvos, kultūras centros u.c. - darbu klātienē vēlams turpināt vienīgi tiem darbiniekiem, kuri iesaistīti tiešraižu translāciju vai ierakstu sagatavošanas nodrošināšanā; pārējiem darbiniekiem - strādāt attālināti.

Kultūras ministrija atgādina par vienuviet apkopota un atjaunota #Ēkultūra resursa pieejamību, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

#Ēkultūra resurss vienuviet pieejams KM tīmekļvietnē - www.km.gov.lv