Iepazīsti Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas žūriju!

Iepazīstinām ar Latvijas Muzeju biedrības gada balvas 2021 žūrijas komisijas sastāvu, ko veido viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie komisijas locekļi, kuri izvēlēti atbilstoši konkrētām profesionālajām jomām.

Zane Grīnvalde – LMB priekšsēdētāja, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja. LMB vada kopš 2017.gada, bet kopš 2014.gada aktīvi darbojas Madonas muzejā, vadot ekspozīciju un dažādu pasākumu projektus, strādājot ar apmeklētājiem un pētot studiju laikā aizsākto tēmu, pievēršot uzmanību Madonas pilsētbūvniecība. Zane ir muzeju cilvēks otrajā paaudzē, kopš bērnības iepazīta muzeju vide, ko ikdienā apmeklētājs neredz un būšana muzejos veidojusi vēlmi strādāt muzejā un darboties muzeju sfērā ar lielu aizrautību. Lielākais gandarījums ikdienā ir redzēt, kā muzeja apmeklējuma un programmu laikā mainās priekštats par muzeju, kultūras mantojuma vērtībām un rodas vēlēšanās nākt uz muzeju vēl un vēl. Muzejs ir lieliska vieta, kur glabāt kultūras mantojumu, pētīt to un izglītot sabiedrību, runāt par aktuālām tēmām vēsturē, šodien un ar vēstures izpratni ielūkoties rītdienā.

Jānis Šiliņš – vēsturnieks, Dr.hist., Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva Dokumentu pieejamības un popularizēšanas nodaļas vadošais pētnieks, Valmieras augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieks, Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības valdes loceklis, Atzinības krusta komandieris.

Tatjana Raičiņeca – kopš 1997. gada darbojas ar mākslu un dizainu saistītā jomā. Darbojos grafiskā dizaina jomā, radot priekšlikumus izstādēs, komunikācijas materiāliem un grāmatu dizainiem. Projekti T/C Origo navigācija, sadarbībā ar Xcelsior, Hanzas Perona navigācija, par K. Zaļumas grāmatu "Neredzamā bibliotēka. Latvijas Nacionālās bibliotēkas 14 vēsturiskās kolekcijas" saņēmusi balvu grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2019" kategorijā "Zinātniskā literatūra", saņēmusi ADWARDS II pakāpes ordeni.

Inga Surgunte – kopš 2008. gada strādā Latvijas muzejos kā izstāžu kuratore, pasākumu režisore, mākslas un izglītības projektu vadītāja. 2015. gadā pievienojusies Latvijas Nacionālajai bibliotēkai kā pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” izveides projekta vadītāja, bijusi ekspozīcijas komandas vadītāja no 2015. līdz 2019. gadam. 2018. gadā iniciējusi starptautiska grāmatu muzeju un izstāžu sadarbības tīkla izveidi un ir tā vadītāja. 2019. gadā bijusi kuratore un projekta vadītāja LNB simtgades izstādei “Neredzamā bibliotēka”. 2020. gadā, Starptautiskajā muzeju dienā sadarbībā ar Latvijas Muzeju biedrību rīko muzejiem un ilgtspējīgai planētai veltītu, starptautisku vebināru un ir atvērta jauniem, iedvesmojošiem projektiem šajā jomā. Domā, lasa, skatās, klausās un dažreiz raksta par muzeju pasaules lielajiem jautājumiem.

Rasma Pīpiķe – pilsoniski aktīvs cilvēks, kurš ilgstoši darbojies demokrātijas veicināšanas, pilsoniskās aktīvisma un sabiedrības līdzdalības jomās. Viens no nozīmīgiem tematiem, kas Rasmai ir aktuāls ir pilsoniskā izglītība dažādās formās. Muzeji ir un var būt nozīmīgi pilsoniskās izglītības attīstībā, tāpēc Rasma īpašu uzmanību pievērš tieši šiem aspektiem, vērtējot Latvijas muzeju pieteiktos projektus Latvijas Muzeju biedrības balvām, ikvienā kategorijā.

Uzzini vairāk par LMB Gada balvu 2021 šeit.