IzvēlneAizvērt


Valsts muzejs

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dizains

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Attālināta norise

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Attālināti
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 00:45h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Papīra dizaina darbnīca ir praktiska norise sākumskolas un pamatskolas skolēniem (2.–7. klase), ar mērķi radīt izpratni par grāmatas dizaina nozīmi senāk un mūsdienās, kā arī iepazīstināt skolēnus ar Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku kā kvalitatīvas informācijas avotu. 

 

Darbnīcas sākumā dalībnieki pēta senu grāmatu paraugus no Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālā krājuma un kādu grāmatu no mājas bibliotēkas, izdarot secinājumus un minējumus par dizaina risinājumiem, gaumi un tehnoloģiskajām iespējām dažādos gadsimtos. Nodarbības turpinājumā, iedvesmojoties no senāk grāmatu iesiešanā izmantotajiem raibpapīriem, darbnīcas dalībnieki veido paši savu papīra dizainu monotipijas tehnikā. 

 

Nodarbība veidota saskaņā ar projekta “Skola 2030” mācību saturu, izmantojot kompetenču pieejā balstītu metodiku. Tā var palīdzēt apgūt kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, sociālās un pilsoniskās, kā arī tehnoloģiju jomas mācību saturu. Nodarbību iespējams pielāgot klases individuālajām mācību vajadzībām.


Papildu informācija

Pirms darbnīcas katram dalībniekam  jāsagatavo šādi materiāli: divas lielas ne pārāk bieza papīra loksnes, kartona atgriezumi, šķēres, sedzoša krāsa (akrils vai guaša), rullītis vai liela plakanā ota, dažādi rīki, ar kuriem var veidot nospiedumus krāsā (dakšiņa, ķemme, zīmogi, neliels sūklītis utt.), mīļākā grāmata no mājas bibliotēkas. Pirms darbnīcas pedagogam tiks nosūtīts detalizētāks materiālu saraksts uz norādīto e-pasta adresi. 

 

Darbnīca notiek platformā “Zoom".  Darbnīcai vēlams pieslēgties aptuveni 5 minūtes pirms nodarbības sākuma. Vislabāk pieslēgties katram dalībniekam individuāli pie sava datora, bet izņēmuma gadījumos to var organizēt arī visai klasei kopā. 

 

Minimālais dalībnieku skaits – 5; maksimālais dalībnieku skaits grupā – 35. 

 

Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolu skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). 

 

Pieteikšanās:

E: gramata.latvija@lnb.lv

T: +37126420065

Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
10 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji