IzvēlneAizvērt


Mārstaļu iela 8, Rīga, LV-1050, ieeja no Alksnāja ielas

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Tehnika

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1.00 EUR no skolēna un 10.00 EUR no grupas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 25

Pedagoģiskā programma FOTOGRĀFIJA KĀ VĒSTURES AVOTS ir izglītojoša nodarbība skolas vecuma pusaudžiem un jauniešiem, ar mērķi skolēnus iepazīstināt ar tādām tēmām kā: kas ir fotogrāfija, kas ir vēstures pētniecība, kas ir avoti un literatūra, kādi ir vēstures pētniecības virzieni, fotogrāfija kā informācijas nesējs un fotogrāfijas avota kritika.

 

Nodarbības sākumā skolēni tiks iepazīstināti ar muzeja speciālista sagatavoto prezentāciju par nodarbības tēmu. Tālāk sekos grupu darbs, kuru laikā skolēni aplūkos dažādas fotogrāfijas un, izmantojot sagatavotos materiālus, izdarīs secinājumus par fotogrāfiju leģitimitāti. Skolēniem būs arī iespēja aplūkot vēsturiskās fototehnikas un fotogrāfijas, ar kuru palīdzību tiks atklāta fotogrāfijas vēsture, un tās loma vēstures izpētes laukā. Noslēgumā skolēni diskutē par fotogrāfijas kā informācijas avota nozīmību, apspriež grupu slēdzienus par konkrētu fotogrāfiju īstenību vai viltojumu, kā arī dalās savā pieredzē un secinājumos. 

 

Nodarbībā tiek apskatītas tādas tēmas kā tehnoloģija, sabiedrība un vēsture. Taču nepieciešamības gadījumā tēmas var tikt pielāgotas mācību saturam. 

 

Programma piemērota skolēniem no 14 līdz 19 gadu vecumam. 

 

Programma var notikt gan klātienē muzejā, gan attālināti – platformās Zoom, MS Teams, Google Meet. Tiešsaistes formātā maksimālais skolēnu skaits – 30. 


Papildu informācija

Pieteikšanās: 

E: info@fotomuzejs.lv

T: +371 67222713

 

Informāciju par norēķinu kārtību tiks sniegta e-pastā vai sazinoties pa telefonu. 

 

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot garderobi un labierīcības, nepieciešamības gadījumā arī kases pakalpojumus. 

 

Muzeja telpas ir ierobežotas, vienlaicīgi nodarbībā var piedalīties maksimālais norādītais skolēnu skaits. Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). Visos no minētajiem gadījumiem lūdzam norises gaitu saskaņot un pārrunāt ar muzeja darbinieku.

 

Muzejs atrodas Vecrīgā, Mārstaļu ielā 8, ieeja no Alksnāja ielas. Zem muzeja atrodas Beļģu krogs, muzeja telpas atrodas ēkas 2. un 3. stāvā, ieejas durvis uz muzeju atrodas šķērsielā starp muzeja ēku un baznīcu. 

 

Muzejam tuvākās sabiedriskā transporta pieturas ir 13. janvāra iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Nacionālā opera un Aspazijas bulvāris. Pie muzeja nav stāvvietu. 

Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
10 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji