IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Mārstaļu iela 8, Rīga, LV-1050, ieeja no Alksnāja ielas

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Radoša darbnīca
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Patstāvīga darbošanās

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Angļu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5.00 EUR no skolēna un 10.00 EUR no grupas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 02:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 12

Radošā darbnīca FOTOSTĀSTU VEIDOŠANA ir interaktīva nodarbība skolas vecuma bērniem un pusaudžiem, ar mērķi veicināt vizuālās lasītprasmes attīstītību, attēlu pratību, kā arī iespēju apgūt praktiskas iemaņas radošajā darbībā un pielietot radošu pieeju stāstu veidošanā par personīgām interesēm.

 

Nodarbības sākumā skolēni tiek iepazīstināti ar fotogrāfiju stāstu pamatprincipiem un svarīgākajiem aspektiem to veidošanā. Tiek apskatīti dažādi latviešu un ārzemju autoru fotostāstu piemēri. Pēc tam skolēni strādā individuāli, katrs veido savu fotostāstu, interpretē muzeja krājuma fotogrāfijas un apvieno tās ar savu personīgo pieredzi, stāstiem vai radot pavisam jaunu, izdomātu stāstu. Radošajā darbnīcā arī tiek pievērsta uzmanība stāstu daudzveidībai, kompozīcijai, rakstiskajam elementam, komentējot izvēlētās fotogrāfijas un veidojot mākslas darbus grāmatu vai plakātu veidā.

 

Noslēgumā skolēni prezentē savus stāstus vai izmēģinā “lasīt” savu klases biedru paveikto. Tiek rosināta diskusija par attēlu interpretācijas iespējām un nozīmi.

 

Nodarbībā tiek apvienoti dažādi mācību temati, lai iedrošinātu radošo darbību. Skolēni darbojas praktiski, veido grāmatas, paši tās sašuj un vizuāli noformē gala darbu. Fokuss tiek likts uz pašu attēlu izvēli, parādot kā vajadzības gadījumā iespējams mainīt attēla satura nozīmi. Skolēni var paši izvēlēties sev saistošas stāstu tēmas – tehnoloģija, vide, vēsture, ģimene, un citas. Taču nepieciešamības gadījumā tēmas var tikt pielāgotas mācību saturam. 


Papildu informācija

Pieteikšanās: 

E: info@fotomuzejs.lv

T: +371 67222713

 

Praktiska informācija:

Nodarbības cenā iekļauta maksa par materiāliem. Informāciju par norēķinu kārtību tiek sniegta e-pastā vai sazinoties pa norādīto telefonu. 

 

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot garderobi, labierīcības, nepieciešamības gadījumā arī kases pakalpojumus.

 

Muzeja telpas ir ierobežotas, vienlaicīgi nodarbībā var piedalīties maksimālais norādītais skolēnu skaits. Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). Visos no minētajiem gadījumiem lūdzam norises gaitu saskaņot un pārrunāt ar muzeja darbinieku.

 

Muzejs atrodas Vecrīgā, Mārstaļu ielā 8, ieeja no Alksnāja ielas. Zem muzeja atrodas Beļģu krogs, muzeja telpas atrodas ēkas 2. un 3. stāvā, ieejas durvis uz muzeju atrodas šķērsielā starp muzeja ēku un baznīcu. 

 

Muzejam tuvākās sabiedriskā transporta pieturas ir 13. janvāra iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Nacionālā opera un Aspazijas bulvāris. Pie muzeja nav pieejama auto stāvvieta.

 

Radošā darbnīca izveidota mērķprogrammas “Latvijas Skolas soma satura radīšana” ietvaros.


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji