RADOŠA DARBNĪCA: Fotostāstu veidošana
Latvijas Fotogrāfijas muzejs
Valsts muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
- Māksla
Forma
- Muzejpedagoģiska nodarbība
- Radoša darbnīca
- Patstāvīga darbošanās
Vecuma grupa
- 5. – 9. klase
- 10. – 12. klase
Valoda
- Latviešu
- Angļu
- Maksas
- 5.00 EUR no skolēna un 10.00 EUR no grupas
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 02:00h
- Dalībnieku skaits: līdz 12
Radošā darbnīca FOTOSTĀSTU VEIDOŠANA ir interaktīva nodarbība skolas vecuma bērniem un pusaudžiem, ar mērķi veicināt vizuālās lasītprasmes attīstītību, attēlu pratību, kā arī iespēju apgūt praktiskas iemaņas radošajā darbībā un pielietot radošu pieeju stāstu veidošanā par personīgām interesēm.
Nodarbības sākumā skolēni tiek iepazīstināti ar fotogrāfiju stāstu pamatprincipiem un svarīgākajiem aspektiem to veidošanā. Tiek apskatīti dažādi latviešu un ārzemju autoru fotostāstu piemēri. Pēc tam skolēni strādā individuāli, katrs veido savu fotostāstu, interpretē muzeja krājuma fotogrāfijas un apvieno tās ar savu personīgo pieredzi, stāstiem vai radot pavisam jaunu, izdomātu stāstu. Radošajā darbnīcā arī tiek pievērsta uzmanība stāstu daudzveidībai, kompozīcijai, rakstiskajam elementam, komentējot izvēlētās fotogrāfijas un veidojot mākslas darbus grāmatu vai plakātu veidā.
Noslēgumā skolēni prezentē savus stāstus vai izmēģinā “lasīt” savu klases biedru paveikto. Tiek rosināta diskusija par attēlu interpretācijas iespējām un nozīmi.
Nodarbībā tiek apvienoti dažādi mācību temati, lai iedrošinātu radošo darbību. Skolēni darbojas praktiski, veido grāmatas, paši tās sašuj un vizuāli noformē gala darbu. Fokuss tiek likts uz pašu attēlu izvēli, parādot kā vajadzības gadījumā iespējams mainīt attēla satura nozīmi. Skolēni var paši izvēlēties sev saistošas stāstu tēmas – tehnoloģija, vide, vēsture, ģimene, un citas. Taču nepieciešamības gadījumā tēmas var tikt pielāgotas mācību saturam.
Papildu informācija
Pieteikšanās:
T: +371 67222713
Praktiska informācija:
Nodarbības cenā iekļauta maksa par materiāliem. Informāciju par norēķinu kārtību tiek sniegta e-pastā vai sazinoties pa norādīto telefonu.
Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot garderobi, labierīcības, nepieciešamības gadījumā arī kases pakalpojumus.
Muzeja telpas ir ierobežotas, vienlaicīgi nodarbībā var piedalīties maksimālais norādītais skolēnu skaits. Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). Visos no minētajiem gadījumiem lūdzam norises gaitu saskaņot un pārrunāt ar muzeja darbinieku.
Muzejs atrodas Vecrīgā, Mārstaļu ielā 8, ieeja no Alksnāja ielas. Zem muzeja atrodas Beļģu krogs, muzeja telpas atrodas ēkas 2. un 3. stāvā, ieejas durvis uz muzeju atrodas šķērsielā starp muzeja ēku un baznīcu.
Muzejam tuvākās sabiedriskā transporta pieturas ir 13. janvāra iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Nacionālā opera un Aspazijas bulvāris. Pie muzeja nav pieejama auto stāvvieta.
Radošā darbnīca izveidota mērķprogrammas “Latvijas Skolas soma satura radīšana” ietvaros.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Pirmais pasaules karš Latvijas teritorijā, latviešu strēlnieki
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5.-12.klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
-
IZGLĪTOJOŠA PROGRAMMA: Ainava platleņķī
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-12.klasePreiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs
-
NODARBĪBA: Teatralizētas krustību izdarības pēc sentēvu rituālu motīviem
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5.-12.klaseJaunlaicenes muižas muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji