IzvēlneAizvērt

01.07

Muzeju simpozijs 2021

Imants Ziedonis katru gadu 1. jūlijā svinēja savu vārda dienu, un vienmēr šie svētki tika pavadīti ne tikai jēgpilnās sarunās, bet arī radošās darbībās. Kad Murjāņu “Dzirnakmeņi” kļuva par Imanta Ziedoņa muzeju, tika nolemts šo tradīciju turpināt. Katru gadu Imantdienā Imanta Ziedoņa muzejs aicina pie sevis Latvijas muzeju darbiniekus uz Muzeju simpoziju.

 

Šogad jau sesto reizi svētku noskaņās muzeju darbinieki kopā ar dažādiem ekspertiem risinās muzeju nozarei aktuālus jautājumus, aktualizējot tēmu “Drošība”. Simpozijs katru gadu 1. jūlijā vieno muzeju darbiniekus un veido savstarpējās sadarbības tīklus. Lekcijas un radošās darbnīcas vadīs nozares profesionāļi, kuri runās gan par muzeju priekšmetu fizisko drošību, gan muzeju darbinieku psiholoģisko drošību, gan par apdrošināšanu, kas pasargā muzeju nelaimes gadījumā.

 

1. jūlija plāns:

10:00 – 12:45 Ievads

Lekciju tēmas (LIVE 1. jūlijā Ziedoņa muzeja Facebook lapā):

  • Drošība, Imanta Ziedoņa muzeja pieredze
  • Drošības psiholoģiskie aspekti
  • Muzeja krājuma novērtēšana riska vadības vajadzībām
  • Kā droša vide var palīdzēt komunikācijā
  • Muzeja iespēja sevi pasargāt

Pusdienu pauze

15:00 – 16.30 Radošās darbnīcas Imanta Ziedoņa muzejā “Dzirnakmeņi”. Video būs pieejams pēc darbnīcām.

Simpozijs noritēs gan tiešsaistē, gan klātienē. Klātienes apmeklētājiem būs nepieciešams uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu. Dalība muzeju darbiniekiem klātienē ir bez maksas, iepriekš piesakoties šeit.

Šogad simpozijs noris sadarbībā ar apdrošināšanas akciju sabiedrību "BTA Baltic Insurance Company".