Latvijas Muzeju biedrība piedāvā trešo epizodi podkāstā “Muzeji runā”

“Muzeji runā” ir platforma sarunām un diskusijām, pieredzei un viedokļiem par svarīgo un aktuālo muzejos šodien.

Latvijas Muzeju biedrības podkāsta trešajā ierakstā turpinām tēmu “Muzeji mieram”. Uzmanības centrā – mūsdienu kolekcionēšana. Kādas liecības par Krievijas karu Ukrainā tiks saglabātas nākamajām paaudzēm? Kurām institūcijām, organizācijām, cilvēkiem būtu par to jāuzņemas atbildība? Kas mūsdienu kolekcionēšanā, tostarp kara liecību vākšanā, ir svarīgs un kas – nē?

• Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LULFMI) vadošā pētniece Rita Grīnvalde aizsākusi dokumentēt un pētīt atbalsta zīmju Ukrainā Latvijas publiskajā telpā. Iespēja piedalīties pētījumā, aizpildot 10 jautājumu anketu šeit.
  • LULFMI pētniece Ieva Vīvere dalās pieredzē ar tiešsaistes arhīva “Ukrainas atbalsta aktivitātes kultūras pasākumu ietvaros. Arhīvs” veidošanu Facebook.com platformā šeit.
  • Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētnieks Arnis Strazdiņš stāsta par kolekcijas “Gadsimta stāsti” papildināšanu ar ukraiņu bēgļu un viņu atbalstītāju stāstiem šeit.

Sarunu vada – Inga Surgunte, LMB ilgtspējīgas attīstības projektu vadītāja. Montāža – Renarts Braufmanis, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds