Konference: Restauratora darbs muzejā – izaicinājumi un nākotnes perspektīvas

Ceturtdien, 27. aprīlī Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) Kolonnu zālē notiks konference “Restauratora darbs muzejā: izaicinājumi un nākotnes perspektīvas”. Uz konferenci muzejs aicina gan nozares profesionāļus, gan ikvienu interesentu, kas vēlas paplašināt savas zināšanas restaurācijas jomā.

Konferences sākums pulksten 10.00. Dalībnieku reģistrācija pirms konferences no 09.30–10.00. Dalība konferencē – bez maksas.

Konferences programmā iekļauti deviņi referāti. RVKM galvenā krājuma glabātāja Agita Ančupāne prezentācijas laikā aicinās ieskatīties RVKM priekšmetu restaurācijas un Restaurācijas nodaļas vēsturē, bet RVKM restauratori Ramona Tālberga, Dainis Andersons, Ineta Augustina, Kristaps Latvis, Ramona Gailīte, Jana Lībiete, Anete Strautmane un Elza Lapiņa atklās un analizēs konkrētas sava darba nianses un piemērus, restaurējot vēsturiskās vērtības, kā arī runās par problēmām muzeja restauratora darbā.

Restauratoru profesionālajai meistarībai un veikumam ir nepārprotama nozīme kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Ne mazāk būtiskas detaļas restauratora darbā ir pacietība, precizitāte un aizrautīga atdeve. Anete Strautmane, RVKM metāla izstrādājumu restauratore, atzīst: “Tas darbs ir stundām. Tie ir mēneši, lielākoties. Man tā ir sirdslieta. Man patīk, ka priekšmetiem ir vēsture, man patīk tas pirms un pēc, man patīk process, tas ir aizraujoši, izzinoši.”

RVKM Restaurācijas nodaļas meistari veic stājglezniecības, grafikas, fotomateriālu, rokrakstu, dokumentu, grāmatu, metāla, tekstila, keramikas, stikla, porcelāna izstrādājumu, mēbeļu, kokgriezumu un citu interjera iekārtas priekšmetu un arheoloģiskā materiāla restaurāciju. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 250. jubilejas gadā, muzeja 1. stāva Izstāžu zālē ir apskatāma izstāde “Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde”.

Papildu informācija un konferences programma pieejama šeit.