Aicinām lejupielādēt Henrija Makgī rokasgrāmatu “Muzeji un Ilgtspējīgas attīstības mērķi” latviešu valodā

2020. – 2021. gadā Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un domnīcu Creative Museum īstenoja izglītojošu pasākumu programmu “Latvijas muzeji ilgtspējīgai attīstībai”. Nozīmīga tās daļa bija septiņu Henrija Makgī (Henry McGhie) vebināru cikls, kuros soli pa solim tika atklāts, kā muzeji var atbalstīt Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu – labākai, ilgtspējīgākai, nākotnes planētai un visiem tās apdzīvotājiem.

2021. gada maijā Starptautiskajā Muzeju dienā vebināru ciklu noslēdzam ar Henrija Makgī rokasgrāmatas “Muzeji un Ilgtspējīgas attīstības mērķi” tulkojuma publicējumu latviešu valodā. Latvijas muzejiem noderīgs būs ne vien vebināros izskanējušo zināšanu un ieteikumu apkopojums vienuviet, bet arī starptautiskās, ar ilgtspējīgu attīstību saistītās terminoloģijas un dokumentu tulkojums latviešu valodā, jo, strādājot ar Globālajiem mērķiem, mūsu uzdevums ir gan pielāgot jeb lokalizēt tos mūsu reģiona un valsts kontekstā, gan uzturēt sarunu par tiem precīzā un skanīgā – savā – valodā.

Aicinām lejupielādēt izdevuma PDF versiju šeit.

Paldies partneriem, Henrijam Makgī un Latvijas muzeju kopienai par aizrautīgo un profesionālo sadarbību gada garumā! Par nākamajām iecerēm stāstīsim jau drīz.