Rīga, Turgeņeva iela 2

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas ieeja
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piemērots personām ar kustību traucējumiem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pieejams gids vai aplikācija
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem

Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja mērķis ir iemūžināt Latvijas ebreju kopienas piemiņu un holokausta traģēdiju Otrā pasaules kara laikā.

Vairāk

Pirmdiena 10:00 - 18:00
Otrdiena 10:00 - 18:00
Trešdiena 10:00 - 18:00
Ceturtdiena 10:00 - 18:00
Piektdiena 10:00 - 18:00
Sestdiena Slēgts
Svētdiena 10:00 - 18:00

No septemba līdz aprīlim darba laika izmaiņas.

Ebreju svētkos muzejs slēgts.

Rabīns Menahems Barkahāns, valdes loceklis

Julīja Tereščenko, izpilddirektore

E: project@shamir.lv

T: +371 67791782

Ieejas maksa

Ieeja par ziedojumiem.

Ieteicamā ziedojumu summa:

Pieaugušais 3.00 EUR
Skolēns 1.00 EUR

Muzeju dibinājusi biedrība "Šamir" ar Rīgas domes atbalstu 2010. gadā. Muzeja ekspozīcija iekļauj ne tikai Latvijas ebreju traģēdiju Otrā pasaules kara gados, bet arī pirmskara dzīvi, reliģiskās tradīcijas, ieguldījumu cīņā par Latvijas neatkarību, ebreju nozīmi izglītībā un kultūrā. Šeit arī izstādīti gan memoriālie, gan mākslas objekti - Dzīvības koks, kas veltīts ebreju glābējiem, ebreju alfabēta koka burti, lielā menora, dzelzceļa vagons, kas simbolizē tūkstošiem ebreju deportāciju no nacistiskās Vācijas uz Rīgu, kurus šeit sagaidīja nāve. Tāpēc šai vietai jākļūst kā atgādinājumam par briesmīgajiem notikumiem, kuri nekad nedrīkst atkārtoties. Muzejs ir atgādinājums ne vien par vesturiskajiem notikumiem, bet arī ir kļuvis par sabiedrību izglītojošu centru, tolerances un savstarpējās cieņas nesēju.

Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejs

Rīga, Turgeņeva iela 2

Privāts muzejs