IzvēlneAizvērt

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas autostāvvieta
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Darba laiks pēc plkst.18:00
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piemērots personām ar kustību traucējumiem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pieejams gids vai aplikācija
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpa bērna pārtīšanai un pabarošanai
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums jaunlaulātajiem

Profesora Aleksandra Bieziņa muzejs ir vieta atmiņām, jaunām atziņām, iespaidiem un atpūtai Vidzemes pakalnos.

Te ir stāsts par latviešu 20.gadsimta zemnieka dēla  mūža darba piepildījumu – augstāko apbalvojumu ķirurgam “Zelta skalpelis”.

Vairāk

Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtējo situāciju valstī un pastiprinātajiem drošības pasākumiem, Latvijas muzeji ir slēgti. Aizvien būs atvērtas muzeju ārtelpu ekspozīcijas.

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena Slēgts
Trešdiena 12:00 – 18:00
Ceturtdiena 12:00 – 18:00
Piektdiena 12:00 – 18:00
Sestdiena 12:00 – 18:00
Svētdiena Slēgts

Iepriekš vienojoties, iespējams apmeklēt citā laikā.

Ingrīda Pureniņa, muzeja vadītāja

T: +371 29452112

E: ingrida@ezerlauki.lv

Ieejas maksa

Pieaugušais 1.00 EUR
Skolēns 0.30 EUR
Students 0.50 EUR
Seniors 0.50 EUR
Ģimene 2.00 EUR

Visas cenas un atlaides skatīt muzeja mājas lapā.

Profesora Aleksandra Bieziņa (1897.-1975.) muzejs dibināts 1987.gadā, kā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja filiāle. Muzejs iekārtots A.Bieziņa dzimtajās mājās “Jaundilmaņos”, kas tika pilnīgi atjaunotas un 1989.gada augustā vēra durvis apmeklētājiem. Muzejs ir vienīgais valsts muzejs Latvijas laukos, kas veltīts ārstam. Muzejs sniedz informāciju par Bieziņu dzimtas veidošanos, par māju senāku vēsturi, par prof. A.Bieziņa un Bieziņu dzimtas devumu Latvijas kultūrvēsturē.

Muzeju atradīsiet pusceļā starp Madonu un Cesvaini, garām asfaltēts ceļš neiet un līdz sabiedriskajam transportam kādi 5 km jāmēro, bet īstiem ceļotājiem tas netraucēs atrast nomaļāku vietu, kur mīļi sagaidīs ikvienu un pacienās ar zāļu tēju.

Profesora Aleksandra Bieziņa memoriālais muzejs

“Jaundilmaņi”, Sarkaņu pagasts, Madonas novads, LV-4870