Sarkaņu pamatskola, Kalna iela 2, Sarkaņi, Madonas novads

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve ir Madonas muzeja atklātais krājums, kurā ir iespēja aplūkot vēsturisko priekšmetu kolekcijas, seno istabu iekārtojumus kā arī ekspozīciju par ievērojamiem sarkaņiešiem.

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 10:00 - 17:00
Trešdiena 10:00 - 17:00
Ceturtdiena 10:00 - 17:00
Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena Slēgts
Svētdiena Slēgts

Iepriekš piesakoties, iespējams apmeklēt sestdien un svētdien.

Ieejas maksa

Individuālajiem apmeklētājiem apmeklējums bez maksas.

Visas cenas un atlaides skatīt muzeja mājas lapā.

Bijušajā Sarkaņu skolā ierīkotajās atklātā krājuma telpās skatāms ap 3000 etnogrāfisko priekšmetu. Pamatā krājums te aptver 19.gs.–20.gs. vidum raksturīgos amatniecības darbarīkus un darinājumus, atspoguļojot tā laika tradīcijas. Bijušajā Sarkaņu skolā atbilstoši krātuvei aprīkotajās telpās eksponēti amatnieku rīki un darinājumi pa tematiskajām grupām, to skaitā – vilnas un linu apstrāde, mēbeles un 19.gs. beigu–20.gs. 1.puses istabu iekārtojums, iedzīvei nepieciešamās lietas, tradicionālie mēri un tvertnes.

Novadniekiem izveidotā ekspozīcija vēstī par sarkaniešiem – Latvijas kultūras dzīves personībām – rakstnieku Viktoru Eglīti, muzikologu Jēkabu Vītoliņu, diriģentu un komponistu Valdi Breģi un aktrisi Olgu Dreģi.

Muzeja krātuvē skatāmas mainīgās izstādes. Apmeklētājiem ir iespēja iesaistīties aktivitātēs.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve

Sarkaņu pamatskola, Kalna iela 2, Sarkaņi, Madonas novads

Pašvaldības muzejs