„Saulrieti”, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4122

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas autostāvvieta
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pieejams gids vai aplikācija
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums jaunlaulātajiem

Kārļa Skalbes paša iecerēta un celta vasaras māja. Te Skalbju ģimene nodzīvo 18 vasaras (1926-1944). Saglabāts Skalbju dzīves laika iekārtojums, mazajās ēkas pažobelēs katru sezonu jaunas izstādes.

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 10:00 - 17:00
Trešdiena 10:00 - 17:00
Ceturtdiena 10:00 - 17:00
Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena 10:00 - 17:00
Svētdiena 10:00 - 17:00

Muzejs atvērts no 15. maija līdz 15. oktobrim.

Ieejas maksa

Pieaugušais 1.50 EUR
Skolēns 1.00 EUR
Seniors 1.00 EUR
Ģimene 3.00 EUR

Visas cenas un atlaides skatīt mājas lapā.

Bezmaksas ieeja

• cilvēkiem ar invaliditāti
  • pirmsskolas vecuma bērniem
  • bērnunamu, internātskolu, speciālo skolu, specializēto sociālās aprūpes centru audzēkņiem
  • skolotājam/ai vai audzinātājam/ai, kas pavada audzēkņu grupu
  • Vecpiebalgas novada vispārizglītojošo skolu skolēniem
  • ICOM biedriem
  • Latvijas muzeju darbiniekiem

Savai mājai Vecpiebalgā, Incēnu kalnā, Kārlis Skalbe (1879- 1945) devis Saulrietu vārdu. Lielajā istabā līdz augšstāvam stiklotā gala siena ļauj ieplūst visai rožainajai norieta gaismai.

18 gadus (1926-1944) ,,Saulrieti’’ ir Skalbju ģimenes vasaras atpūtas vieta. Dzimto "Incēnu" tuvumā Kārlis Skalbe rod atelpu no trauksmainās Rīgas dzīves un smeļas iedvesmu literārajai darbībai. Dzejnieks veldzē dvēseli kopš bērnības pazīstamo un iemīlēto ezeru, mežu, pakalnu harmonijā.

Arī šodien zinātkārs ceļotājs ir mīļi gaidīts viesis latviešu pasaku ķēniņa pilī, kurā Kopš 1987. gada darbojas Kārļa Skalbes memoriālais muzejs. Tas ļauj ielūkoties Skalbju ģimenes tālo vasaru dzīvē. Neatkārtojama ainavu paveras no Kārļa, Lizetes un Ilzes Skalbju kapavietas Vaktskalnā, pietuvoties dzejnieka pasaules redzējuma brīnumam. Kapavieta veidota kā laiva ar vējā plandošu buru, tā simbolizējot Kārļa Skalbes daiļrades romantisko līniju, un reizē tas ir Skalbju dzimtas traģikas simbols.

Kārļa Skalbes memoriālais muzejs „Saulrieti”

„Saulrieti”, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4122

Pašvaldības muzejs