"Kalāči", Liepas pagasts, Priekuļu novads

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas autostāvvieta
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pieejams gids vai aplikācija
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma

1958. gadā atklātais Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs iepazīstina ar E.Veidenbauma dzīvi, dzeju un uzskatiem, kā arī aicina iepazīt dzīvi 19. gs. lauku sētā.

Vairāk

Pirmdiena slēgts
Otrdiena 10:00 - 17:00
Trešdiena 10:00 - 17:00
Ceturtdiena 10:00 - 17:00
Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena 10:00 - 17:00
Svētdiena 10:00 - 17:00

Muzejs atvērts no 15. maija līdz 15. oktobrim.

Ieejas maksa

Pieaugušais 2.00 EUR
Skolēns 1.00 EUR
Students 1.00 EUR
Seniors 1.00 EUR
Ģimene 5.00 EUR

Daudzbērnu ģimenēm ar 3+ karti – 50% atlaide.

Bezmaksas ieeja

pirmsskolas vecuma bērniem

bāreņiem

1. un 2. grupas invalīdiem

muzeju darbiniekiem

"Kalāči" savus viesus sveic ar skaistu ainavu – plašu pagalmu, dīķi, pirtiņu, pastaigu celiņiem, puķu dobēm, kā pie vecmāmiņas, Veidenbaumu ģimenes stādītajiem ozoliem un "Kalāču" padebešiem, kas kā gulbji peld pāri lauku sētai. Koku paēnā gaida Eduarda Veidenbauma klētiņa, kurā dzejnieks dzīvoja no agra pavasara, līdz vēlam rudenim, savas dienas vadot, mācoties, lasot, tulkojot, rakstot un domājot. Klētiņā var pakavēties, pabūt ar Veidenbaumu, apskatāms veļas rullis, ko Veidenbaums izmantojis par rakstām galdu. Ar skatu uz ceļu, gaidot ciemiņus stāv mākslinieka L. Blumberga veidotais Veidenbauma piemineklis.

Muzeja ekspozīcijā stāsts par Ed. Veidenbauma personību, dzeju, ģimeni, daudzajiem talantiem, interesēm, neparasti ģeniālo prātu, studiju gadiem, uzskatiem.  Apmeklētājus gaida arī izstāžu zāle, kur vienkopus var redzēt Latvijā plašāko Vidzemes lāžu izstādi un iepazīties ar 19. un 20.gadsimta saimniecības piederumiem. Katru gadu tiek mainītas arī mākslas darbu izstādes. Kā tradīcija kļuvuši pasākumi maija pēdējā svētdienā un oktobra pirmajā svētdienā, kad muzejā notiek dzejniekam veltīti pasākumi un, protams, neiztrūkstoši arī muzeju nakts. Pie dīķa, labiekārtotā piknika vietā varēsiet atpūsties no ikdienas un pabūt dabā.

Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs “Kalāči”

"Kalāči", Liepas pagasts, Priekuļu novads

Pašvaldības muzejs