IzvēlneAizvērt


Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir uzsācis projektu “Vēl neuzrakstītie stāsti – sieviešu mākslinieču arhīvi”, kurā, sadarbojoties vairākām institūcijām Eiropā, tiks arhivētas un digitalizētas 1550 grafikas, zīmējumi, gleznas, instalācijas, rokraksti, dzeja un fotogrāfijas, kuru autores ir sievietes mākslinieces.

Projekta mērķis ir pētīt un rosināt publiskas sarunas par atšķirīgiem līdztiesības un dzimtes jautājumiem Austrumeiropas un Rietumeiropas mākslas kontekstā. Projekts top sadarbībā ar Arton Foundation (Polija), Office of Photography (Horvātija) un Laikmetīgās mākslas centru Ļubļanā (Slovēnija). Apkopotie materiāli būs pieejami tiešsaistes krātuvē, kā arī aplūkojami izstādēs četrās Eiropas pilsētās – Rīgā, Varšavā, Zagrebā un Ļubļanā. Tiks īstenota arī semināru, starptautisku konferenču un publikāciju programma. Projekta norisē Latvijā par sadarbības partneri ir kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmija, kā arī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, nodrošinot iespēju pētīt savas kolekcijas. Projekta ietvaros 2020.-2021.gadā notika izstāde LNMM, ko veidoja Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un kas tika veltīta sievietēm māksliniecēm 20. gadsimta 2. pusē, priekšplānā izceļot atšķirīgus mazāk zināmus vai arī nezināmus stāstus, kritiski pārskatot arī tos mehānismus, kā mēs rakstām “savu mākslas vēsturi” un pēc kādiem principiem veidojam publisko muzeju krājumus un pastāvīgās ekspozīcijas.

 

 

Iesaistoties projektā, muzejs sekmē mūsdienīgu zinātnisko pētniecību (IAM9) un atbalsta IAM5, kas paredz panākt dzimumu līdztiesību un nodrošināt vienlīdzīgas iespējas visām sievietēm un meitenēm.


Norises laiks: No 2020. gada 14. novembra līdz 2021. gada 24. janvārim