Jaunākais Rīgas muzeju virtuālais piedāvājums

Memoriālo muzeju apvienība ir izveidojusi Personību stāstu vietni www.memorialiemuzeji.lv, kuru aicina apskatīt jau tagad, kad muzeji ir slēgti, lai tad, kad muzeji atkal būs atvērti, uz tiem varētu doties vēl zinošāki. Personības stāstu vietne ir digitālā vide, kur var iepazīt izcilas personības – Raini, Aspaziju, Jani Rozentālu, Rūdolfu Blaumani, Jāni Akurateru, Ojāru Vācieti, Andreju Upīti, Krišjāni Baronu – no neierastāka skatpunkta.

Latvijas Dzelzceļa muzejs kopš pandēmijas sākuma savā youtube.com kontā ievietojis vairākas izzinošas lekcijas, piemēram “Latvijā būvētā pasažieru vagona apkopes darbi”, kā arī aktīvi darbojas sociālo mediju platformā facebook.com, kur regulāri publicē dažādus tematiskos stāstus, ilustrējot tos ar muzeja krājuma priekšmetiem.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs sniedz arvien plašākas iespējas apmeklētājiem iepazīties ar savu digitālo saturu, regulāri to papildinot. Ar jaunākajām aktualitātēm varat iepazīties šeit. Tāpat LNVM ir uzsācis stāstu sēriju par dažādām muzeja darbības jomām – krājumu, restaurāciju, pētniecību. Ar to visu var iepazīties muzeja youtube.com kontā, kurā regulāri tiek publicēti arī konferenču un dažādu lekciju, sarunu un diskusiju ieraksti.

Jaunākais Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽADekoratīvās mākslas un dizaina muzeja un Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas "Skulptūru mežs" piedāvājums tiešsaistē apkopots šeit. Starp tiem jāizceļ mobilā lietotne, kas dažādu tematisko maršrutu veidā ļauj iepazīties gan ar muzeja ēku un tās arhitektūru, gan ar pastāvīgajā ekspozīcijā esošajiem mākslas darbiem un aktuālajām izstādēm, piemēram, maršrutā “Simbolisms” var iepazīties ar izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”. Tāpat ir sagatavots maršruts, kas iepazīstina ar vienu no muzeja būtiskām darbības jomām – restaurāciju. Lietotne papildina gan muzeja apmeklējumu klātienē, gan ir saistoša ārpus tā.

Rakstniecības un mūzikas muzejs ir aizsācis stāstu sēriju “Skatāms izstādē”, kas dod plašāku ieskatu aktuālajā izstādē “Himnai 100”,  un ik nedēļu tiek publicēts viens stāsts audio-radio sērijā “Personības brīvbrīdī”, kas iepazīstina ar dažādu personību aizrautībām un brīvā laika pavadīšanas paradumiem.

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs un tā filiāles (Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mencendorfa Nams, Ainažu Jūrskolas muzejs) ieguvušas jaunu mājaslapu, kura tiek papildināta ar aktuālo saturu, tostarp virtuālajām izstādēm.

Ojāra Vācieša muzejs nācis klajā ar īpašu sajūtu maršrutu brīvā dabā “Ojāra soļi” , kas atklāj dzejnieka daiļradi jaunā, mūsdienīgā skanējumā apvienojumā ar pastaigu pa vienu no skaistākajām Pārdaugavas apkaimēm.  Skaņu partitūra sastāv no vairākām komponistu Jākaba Nīmaņa un Edgara Raginska veidotām oriģinālkompozīcijām.

Par Rīgas muzeju digitālo piedāvājumu aicinām lasīt vairāk šeit.