Aicinām pieteikt projektus Latvijas Muzeju biedrības Gada balvai 2021 līdz 15. janvārim

Latvijas Muzeju biedrības valde ir nolēmusi pagarināt pieteikumu pieņemšanu līdz 2021. gada 15. janvārim.

Pieteikumi LMB Gada balvai 2021 vairs netiks vērtēti konkrētās nominācijās, kā tas ir bijis iepriekš. Tie tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem:

Oriģinalitāte – projekta idejas oriģinalitāte un atbilstība konkursa mērķim.

Aktualitāte – projekta spēja uzrunāt un iesaistīt apmeklētājus, spēja ietekmēt gan sociālos, gan ekonomiskos procesus sabiedrībā, rezonanse plašākā sabiedrībā.

Vienotība un kvalitāte – projekta vēstījuma vienotība un konsekvence no idejas līdz realizācijai, atbilstoši tā mērķim un saskaņā ar muzeja misiju; muzejiskais projekts vērtējams kā vienots, kvalitatīvs meistardarbs.

Sociālā loma – projekta sociālā atbildība un tas, vai projekts veicina kultūras un sociālo dialogu, iniciē jaunus, sabiedrību bagātinošus, izglītojošus procesus, iedrošina un mudina uz jaunradi un sadarbību.

Ilgtspēja un lietojamība – projekta pieejamība, lietojamība un lietderība, ilgtspējīgu resursu un risinājumu pielietojums, kalpošana nākotnes sabiedrībai.

LMB Gada balvas 2021 žūrijas komisija:  Zane Grīnvalde, Inga Surgunte, Rasma Pīpiķe, Tatjana Raičiņeca un Jānis Šiliņš. Vairāk par katru no žūrijas komisijas pārstāvjiem var lasīt šeit.

LMB Gada balvas projektu apbalvošana paredzēta 2021. gada maijā – Muzeju dienā.

Pieteikuma anketa un nolikums pieejams šeit.