Vebinārs: Izglītība ilgtspējīgai attīstībai un Globālā pilsoniskā izglītība

No 2020. gada novembra līdz 2021. gada maijam Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar britu muzeju speciālistu, rokasgrāmatas “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi” autoru Henriju Makgī rīko septiņu vebināru ciklu “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi”.

Vebināros tiek atklāts, kā muzeji savā ikdienas darbā, veicot ikdienas pienākumus un radot jaunus pakalpojumus un produktus, var atbalstīt ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu – pievēršoties ne vien vides jautājumiem, bet arī muzeju augstajam potenciālam sniegt ieguldījumu planētas iedzīvotāju izglītotībā un labklājībā. Vebināru programmu veidos Henrija Makgī priekšlasījums (40 min) un diskusija ar auditoriju (20 min).

Izglītība ilgtspējīgai attīstībai un Globālā pilsoniskā izglītība ir gan vienas no cilvēku pamattiesībām, gan citu tiesību pamats. Ilgtspējīgas attīstības mērķos izglītības nozīme - ietverot izglītību skolā, izglītību darbam un mūžizglītību - ir izcelta kā atsevišķs mērķis: "Nodrošināt iekļaujošu un kvalitatīvu izglītību un veicināt mūžizglītības iespējas visiem" (IAM4). Izglītība uzlabo dzīves apstākļus un sekmē iecietīgu kopienu un sabiedrību veidošanos. Šis vebinārs atklās Izglītību ilgtspējīgai attīstībai un Globālo pilsonisko izglītību kā izglītības metodes, kas var spēlēt nozīmīgu lomu ilgtspējīgā attīstībā, dodot iespēju ikvienam nodrošināt ilgtspējīgu nākotni pašam sev un visiem mums.

Vebināra darba valoda: angļu

Reģistrācija un papildu informācija:

Dalība – bez maksas. Maksimālais dalībnieku skaits – 100.  Iespēju piedalīties iegūs tie, kuri pirmie reģistrēsies.

Reģistrēšanās iespējama līdz 2021. gada 3. janvāra plkst. 23:59 ŠEIT

Visu vebināru programma pieejama ŠEIT.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.