Новости отрасли

Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs 4.martā svin 243.gadskārtu

Rīdzinieku greznošanās kāre cauri laikiem, tā muzejs nosaucis pasākumu ar kuru atzīmēs savu 243. gadskārtu.

Programmā:

• Muzikāls sveiciens “Greznība un valdzinājums”. Piedalās solisti Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks un koncertmeistare Agija Ozoliņa-Kozlovska.
• „Samts, zīds, caunādas un zelta ķēdes”. Grāmata «Karaļa pilsētas Rīgas – Vidzemē – godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums», kas iespiesta pirmā Rīgas grāmatiespiedēja Nikolausa Mollīna tipogrāfijā Rīgā, 1593. gadā. Stāsta un vizualizē Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja Līga Kreišmane.
• „Rīdzinieku kāre uz greznošanos turpinās…”. Ekskluzīvāko modeļu no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja tērpu un aksesuāru kolekcijas demonstrēšana. Stāsta un komentē RVKM tērpu un aksesuāru kolekcijas glabātāja Ligita Kalniņa.
• “21. gadsimta greznošanās un jaunā mode”. Demonstrē un komentē Latvijas Mākslas akadēmijas Modes Dizaina nodaļas studenti.
• Ieejas maksa muzeja pasākumā: EUR 2,85
• Ieejas maksa muzeja pasākumā: EUR 2,85