Новости отрасли

Notiks starptautiska konference "RESTAURĀCIJA"

Atklājot 2019.gada Eiropas Kultūras mantojuma dienas, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde 2019.gada 12. septembrī rīko konferenci “Restaurācija”.

Tās mērķis ir pievērst lielāku uzmanību restaurācijas nozares un profesijas attīstības nākotnes izaicinājumiem. Stiprinot profesionalitāti, nepieciešams meklēt labāku dialogu ar plašu sabiedrību, kā arī panākt labāku autentiskuma izpratni, oriģinālas, vēsturiskas substances informatīvās un sajūtu radošās nozīmes novērtēšanu un cienīšanu.

Konferences laikā Pārvalde iecerējusi rosināt diskusiju par autentiskumu kultūras mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā, izpētes un sadarbības fenomenu, apmācību un zināšanu pārnesi, būvindustrijas ietekmi restaurācijā, kā arī meklēt atbildi uz jautājumu – kam pieder restaurācijas tiesības. Dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar vairākiem labās prakses piemēriem.

Līdzās tādiem nozares ekspertiem no Latvijas kā Pēteris Blūms, Zaiga Gaile, Ilmārs Dirveiks un Dace Čoldere, dalību konferencē un savu pieredzi sniegt apsolījuši viens no Eiropā zināmākajiem autentiskuma jēdziena ekspertiem Jukka Jokilehto, Īrijas vadošā restaurācijas arhitekte, kuras pēdējais veikums 2019. gadā tika nominēts Mīsa van der Roes balvai, Graine Šefrija, kā arī Velsas kultūras mantojuma pārvaldes Kultūrvēsturiskās vides direktore Katrīna Robertsa. Konferences noslēgumā plānots pieņemt rezolūciju.

Konference notiks 2019. gada 12.septembrī no 10.00 – 17.00 Nacionālās Kultūras mantojuma pārvaldes Latvijas Arhitektūras muzeja telpās Rīgā, M.Pils ielā 17. Konferences darba valodas – latviešu un angļu valoda  ar sinhrono tulkojumu.

Vietu skaits konferencē ir ļoti ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laikus, vai arī izmantot iespēju konferenci vērot interneta tiešraidē.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Kultūras mantojuma politikas daļas vadītāju Baibu Mūrnieci (baiba.murniece@mantojums.lv).