Новости отрасли

No 18. novembra ieeja Kuldīgas novada muzejā ir bez maksas

No 18. novembra, līdz ar Latvijas simtgades svinībām, kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja turpmāk apmeklēt Kuldīgas novada muzeju bez maksas.

Kuldīgas novada pašvaldība un Kuldīgas novada muzejs, lai veicinātu kultūras pieejamību un novada vēstures izzināšanu, nolēma atcelt ieejas maksu Kuldīgas novada muzejā. Mūsu mērķis ir dot iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim izzināt Kuldīgas novada vēsturi, apzināties kultūras vērtības un būt aktīvam mūsu pilsētas kultūras notikumu dalībniekam.

Līdzšinējā ieejas maksa 1.50 EUR apmērā vienam apmeklētājam ir simboliska, savukārt Kuldīgas novada izglītības iestāžu audzēkņiem vienmēr ir bijusi bezmaksas ieeja. Pensionāriem, studentiem un daudzbērnu ģimenēm tiek piemērotas ieejas maksas atlaides. Ieņēmumus, kuri tiek izlietoti iestādes uzturēšanai, muzejs plāno palielināt, piedāvājot gida un dažādus citus pakalpojumus, piemēram, tematiskos pasākumus, kā arī ieviest jaunus piedāvājumus un pakalpojumus. No nākamā gada muzejā ir plānota suvenīru tirdzniecība. 

Bezmaksas ieeja muzejā veicina kultūras pieejamību visām sabiedrības grupām un rosina muzeju apmeklēt regulāri, it īpaši vietējos iedzīvotājus. Šāda prakse ir vērojama ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, piemēram, Zviedrijā tika pieņemti likuma grozījumi, kuri noteica, ka lielākajai daļai valsts finansētajiem muzejiem ir jābūt pieejamiem bez maksas, arī Francijā, Anglijā, Spānijā un citviet ir vērojamas šādas tendences.

Sagaidot 100 gadus Latvijai, 18. novembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 aicinām ikvienu uz satikšanos muzejā, lai kopīgi dalītos priekā par nozīmīgo notikumu. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ekspresizstādi “Latviešu raksti”, kā arī Latvijas simtgadei veltītās izstādes – “Armija. Mākslas foto” un “Vienoti dziesmā, dejā un sirdī”.

Tekstu sagatavoja: Kuldīgas novada muzeja Sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļa

Tālr. 29483896