Новости отрасли

Izdota ceturtā grāmata bērniem par mākslu „Klusā daba kopā ar mazo Mulu”

23. aprīlī iznāk jaunā grāmata Klusā daba kopā ar mazo Mulu”, kas ir ceturtais izdevums bērnu mākslas grāmatu sērijā „Mazā Mula pēta”, kuru izdod Biedrība bērniem „DROŠI un KOŠI”, izmantojot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Mūkusalas Mākslas salona profesionālo atbalstu. Grāmata stāsta par klusās dabas žanru Latvijas vizuālajā mākslā.

Šoreiz mazā zinātkārā meitenīte Mula dodas ciemos pie sava drauga mākslinieka Kārļa uz viņa darbnīcu, kur atklājas apburoša priekšmetu pasaule, un skaidrojumu gūst tādi nedzirdēti vārdi kā kompozīcija, uzstādījums un drapērija. Mula uzzina daudz jauna par klusās dabas veidošanas principiem un, tāpat kā sērijas iepriekšējās grāmatās, iepazīstas ar ievērojamāko latviešu mākslinieku darbiem. Savukārt ar radošo uzdevumu palīdzību grāmatas varoņi aicina mazos lasītājus radīt savus mākslas darbus šajā žanrā.

Klusā daba kopā ar mazo Mulu ir ceturtā, noslēdzošā grāmata sērijā „Bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem” / „Mazā Mula pēta”, kas paredzēta pirms- un sākumskolas vecuma bērniem un kuru izdod biedrība bērniem „DROŠI un KOŠI” ciešā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) un Mūkusalas Mākslas salonu. Divu gadu laikā sērijā kopumā iznākuši četri izdevumi: „Ainava kopā ar mazo Mulu” (2013), „Dzīvnieki mākslas darbos” (2014), „Mula un portrets” (2014), „Klusā daba kopā ar mazo Mulu” (2015). Tās ir izzinošas grāmatas, kas rosina uz radošu līdzdarbošanos un popularizē latviešu mākslu.

LNMM direktore Māra Lāce: „Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir gandarīts par šo sadarbību un cer, ka šai grāmatu sērijai sekos citas. Šāds projekts Latvijā notika pirmo reizi, un mums prieks, ka grāmatās piedāvātais atraktīvais veids, kā iepazīties ar spilgtākajiem latviešu māksliniekiem un to daiļradi, guva atsaucību gan bērnu, gan viņu vecāku vidū. Gaidīsim ģimenes muzejos, lai šo dialogu turpinātu pie īstiem mākslas darbiem.

Mulas mākslas grāmatu sērijas idejas iniciatores un literāro tekstu autores ir biedrības „DROŠI un KOŠI” pārstāves Kristīne Morozova un Inga Beitiņa. 4. izdevuma veidošanā piedalījās arī mākslas zinātniece Baiba Grīnberga. Ilustrācijas un grāmatas dizainu veidojis mākslinieks Reinis Pētersons.

Grāmatu „Klusā daba kopā ar mazo Mulu no 24. aprīļa varēs iegādāties LNMM Zīmola fonda veikalos, Latvijas muzeju suvenīru veikalos, kā arī grāmatnīcās visā Latvijā. Ja skolām vai mākslas skolām ir interese iegādāties izdevumu vairākos eksemplāros, lūdzam sazināties ar izdevēju – Biedrību bērniem „DROŠI un KOŠI”, rakstot uz e-pastu kristine@mula.lv, inga@mula.lv vai atstājot ziņu sociālā tīkla Facebook profilā https://www.facebook.com/mazaMula.

Grāmata „Klusā daba kopā ar mazo Mulu iznākusi pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, kā arī Jāņa un Dinas Zuzānu finansiālajam atbalstam.

Inga Beitiņa,

viena no grāmatas „Klusā daba kopā ar mazo Mulu” autorēm

GSM: (+371) 29 122603, E: inga@mula.lv

Attēlā:  Grāmatas „Klusā daba kopā ar mazo Mulu” ilustrācija. 2015.

Mākslinieks: Reinis Pētersons. Publicitātes foto