Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Vai Ogre gatava?

 

9. февраля, 2016

Otrdien, 9. februārī, no plkst 09.30 – 10.10 Ogres pilsētas vispārizglītojošajās skolās – Ogres Valsts ģimnāzijā, Ogres 1. vidusskolā un Jaunogres vidusskolā – jau ceturto gadu norisināsies vēstures konkurss „Vai Ogre gatava?”.

Ikgadējā konkursa galvenais mērķis saglabājies nemainīgs - sekmēt skolēnu izpratni par vēsturiskajām norisēm Ogrē, to nozīmi pilsētas vizuālā tēla veidošanā, kā arī aicināt jauniešus pamanīt vēsturiskās vērtības un mūsdienu pārmaiņas ierastajā pilsētvidē.

Ja pagājušā gadā konkursa jautājumu loks ietvēra arī mūsdienu aktualitātes, tad šogad konkurss atkal koncentrējas tikai uz pilsētas vēsturi. Jaunums šogad ir tas, ka aicinām skolēnus pārskatīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās bibliotēkas vietnē www.periodika.lv atrodamos digitalizētos laikraksta “Ogres Ziņas” numurus, lai papildinātu savas zināšanas par muzeja ekspozīcijā atrodamo pamatinformācijas klāstu.

Tāpat vēlams pārlūkot 2015. gadā izdoto Ogres Vēstures un mākslas muzeja rakstu krājumu, kas muzeja darba laikā pieejams muzeja lasītavā, pilsētas un skolu bibliotēkās.

Par galveno balvu – apmaksātu autobusu vienas dienas ekskursijai 150 eiro vērtībā – divās klašu grupās sacentīsies 8. – 11. klašu audzēkņi. Galveno balvu arī šogad finansiāli nodrošina Ogres novada pašvaldība, bet organizēt konkursu Ogres Vēstures un mākslas muzejam palīdz Ogres novada vēstures skolotāju metodiskā apvienība.

 

 

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Speciāliste krājuma darbā

 


  
blog comments powered by Disqus