Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Piepildot sapni jeb 800 km pa Santjago ceļu

14. октября, 2016

14.oktobrī plkst.18 Ogres Vēstures un mākslas muzejā , pēc vasaras pārtraukuma atsākas ceļojuma cikls „Ogrēnieši ceļo” . Šoreiz – ogrēnietes Lauras  Jakovičas stāstījums par Santjago ceļu, par pieredzi, tam gatavojoties, ceļā  iegūtajām atziņām, sajūtām, sastaptajiem cilvēkiem.

Jaunībai pieder vispārdrošākie sapņi. 23 gadus vecajai ogrēnietei Laurai Jakovičai tāds bija – noiet Santjago ceļu. Kājām .Vienai.

2016.gada jūnija sākumā Laura spēra pirmos soļus uz Santjago ceļa Senžanpjieddeportas pilsētiņā Francijā, lai tā paša mēneša beigās laimīga stāvētu Finisterē, Atlantijas okeāna krastā ,ko daudzi dēvē par pasaules malu.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Camino de Santiago - ir viens no pašiem slavenākajiem svētceļnieku maršrutiem visā pasaulē. Šo ceļu piligrimi jau gājuši kopš 9.gs. Svētceļojuma mērķis ir Santiago de Compostela pilsēta, kurā atrodas katedrāle ar Sv. Jēkaba pīšļiem.

Viduslaikos šis ceļš tika saukts arī par ceļu uz pasaules malu. tolaik Finisterra (finis - gals, terra - zeme), kas atradās nedaudz tālāk no Santiago de Compostela, tika uzskatīts par pēdējo rietumu punktu, aiz kura zemes vairs nav.

Mūsdienās Camino de Santiago ceļu daudzi cilvēki izvēlas veikt ne tikai reliģisku, bet sevis izzināšanas un citu emocionālu motīvu vadīti

Attēlā: Foto no Lauras Jakovičas ceļojumu albūma.

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja