Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Ogres muzejā iemirdzēsies Signes Kraukles izstāde „Klusā gaisma”

 

3. декабря – 31. декабря, 2016

3. decembrī plkst. 13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks Signes Kraukles izstādes „Klusā gaisma” atklāšana. Kaut gan Signe ar saviem dizaina darbiem piedalījusies neskaitāmās kopizstādēs daudzu gadu garumā, šī būs viņas pirmā personālizstāde.

Signe Kraukle: ”Man vienmēr licies, ka mākslas skolas zāle ir par lielu, lai tajā izstādītu tikai manus darbus. Droši vien, ja Ogres muzeja izstāžu kuratore mani nebūtu uzrunājusi, savu personālizstādi tā arī neuztaisītu”.

Signe dzimusi Bauskā, taču visu dzīvi pavadījusi Ogrē. 1979.gadā beigusi Rīgas Lietišķās mākslas skolu, vēlāk absolvējusi  Tallinas mākslas institūta Interjera un iekārtu nodaļu. Signe atzīstas, ka jau studējot, sapratusi, ka karjeras lietas un “lielās mākslas” realizācijas ideju nākotnē visdrīzāk būs jāatbīda malā, jo viens pēc otra pasaulē nākuši pieci bērni. Un kaut gan jaunībā strikti  apgalvojusi, ka nekad mūžā nevēlas kļūt par skolotāju, jau  22 gadus Signe Ogres mākslas skolā tās audzēkņiem pasniedz dažādus mācību priekšmetus,  kā arī veic direktores vietniece mācību darbā pienākumus. Paralēli pamatdarbam Signe Kraukle lasījusi lekcijas un vadījusi nodarbības arī Rīgas dizaina skolā , Ekonomikas un kultūras augstskolā,  Ogres tehnikumā. Bija laiks, kad Signe veidojusi leļļu dizainu  Ināras Liepas   leļļu un rotaļlietu salonam  “Paija”.

Agrā jaunībā Signe iemīlējusi papīru kā dizaina materiālu un šai mīlestībai palikusi uzticīga līdz pat šai dienai.

„Gatavojoties  šai  izstādei, es bieži  nācu uz Ogres Mākslas skolu sestdienās, svētdienās, kad neviena te nav. Man patīk būt vienai, ņurcīt un burzīt papīru, vērojot, kas no tā katru reizi sanāk.  Aizdomājos, cik jauki būtu, ja vairāk būtu brīvā laika un es varētu tā radoši rosīties,” stāsta Signe.

Signes Kraukles izstādē apmeklētāji varēs apbrīnot dažnedažādos gaismas ķermeņus, papīra trauslumu, noslēpumu un daudzveidīgumu. Divi no tiem - veidoti no rokas lējuma papīriem.

Signe Kraukle: „Balts, caurspīdīgs, struktūra, forma, dabīgs… tie ir apzīmējumi, kas raksturo manus darbus jau vairāku gadu garumā. Gaismas objekti un dažādi papīra dizaina priekšmeti. Darbu radīšanai izmantoju materiālus, kas atrodas dabā vai ir bijusi iespēja tos pārstrādāt otrreiz - papīrs, koks, māls. Mani saista pats radošais process, kad domās izlolota ideja sāk materializēties. Vienai idejai seko otra, trešā un tā sāk velties kā sniega bumba. Ir decembris. SNIEGS. BALTS…   Uz satikšanos decembrī! SNIEGS? BALTS?...”.

Ieeja bez maksas.

 

Attēlā: : E.Kamoliņa foto


 

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Informācijas speciāliste

 T: 65022251; 26491490

            E: gunta.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 


 

 

Attēli presei pielikumā:

 
blog comments powered by Disqus