Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Nāc un ieskaties antīko spoguļu pasaulē!

 

9. апреля, 2016 – 30. ноября, -1

Sestdien, 9.aprīlī plkst.13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiek atvērta Ilonas Jahimovičas izstāde “Spogulīt, spogulīt”. Pazīstamās radio žurnālistes vairāk kā 20 gadu garumā sakrātā antīko spogulīšu kolekcija Latvijā jau bijusi skatāma un raisījusi milzīgu skatītāju interesi.

Blakus daudzajiem miniatūrajiem spoguļiem, apmeklētāji varēs apskatīt arī atklātnes, litogrāfijas un porcelāna figūriņas. Dažādi laikmeti, dažādi stili - šī izstāde ne tikai ļaus aplūkot kolekciju un novērtēt spogulīšu interesantos dizaina elementus. bet arī pārbaudīt zināšanas mākslas stilos un tehnikās.

Ilona Jahimoviča: “ Šķiet, ka jau no bērnības visiem bija skaidrs, ka kādreiz būšu kolekcionāre. Jau mazotnē man bija sakrātas dažādas kolekcijas - kalendārīši, atklātnītes. Vēlāk, kad iepazinos ar savu vīru, Dmitriju Zaicevu, izrādījās, ka arī viņš bija aizrautīgs kolekcionārs. Tiesa, viņam gan ir sava aizraušanās, kas saistīta ar darbu - Rīgā, Strēlnieku ielā 3 atrodas “Gludekļu muzejs”, kurā var apskatīt viņa kolekciju - gan gludekļus, gan daudzus ar veļas mazgāšanu, žāvēšanu un gludināšanu saistītus priekšmetus.

Kolekcionēšana uzliek zināmu atbildību. Ilona uzsver, ka viņa kolekcionē tikai antīkus un tikai miniatūrus spoguļus. Šobrīd vērtīgākais viņas kolekcijā ir vīra dāvinātais ampīra spogulis. Taču ne pēc dārdzības Ilona izvēlas spoguļus, kolekcijā ir spogulīši, kuri ne vienu vien pārsteidz ar savu izgatavošanas oriģinalitāti - tie ir iestrādāti gan vēdeklī, gan mūzikas instrumentā bubynā, gan pūdernīcās, tie ir ne tikai ovāli, bet arī kvadrātveida, trīsstūra formā, rotāti ar emalju, smalkiem zīmējumiem, izšuvumiem, matu šķipsnām, herbārijiem. un citiem pārsteidzošiem dizaina elementiem. Kolekcionēšana kļuvusi par Ilonas dzīves sastāvdaļu. Tā ved dziļāk stāstos, vēlmē izpētīt un izzināt.

“Kāpēc man tik ļoti patīk spoguļi? Jo tie vienmēr ir sievietei līdzi rokassomiņā. Tie liek saņemties. Kad skatāmies spogulī, mums gribas pasmaidīt. Un šajā mirklī mēs kļūstam pārliecinātākas, labākas. Kāpēc miniatūrie spogulīši? Tāpēc, ka pasaule sastāv no daudzām mazām lietām. Tieši šie it kā sīkumi veido mūsu būtību kopumā… Un vēl - mīlestība uz mazām lietām, nebūt neliecina, ka tevī nemājo liela sirds”, pasmaida Ilona.

 

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Informācijas speciāliste

T: 65022251; 26491490

E: gunta.ogresmuzejs@gmail.com

 
blog comments powered by Disqus