Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Izprast laikmetīgo. Vai mākslas uzdevums ir patikt?

 

9. февраля, 2016

Otrdien, 9.februārī plkst.16 Ogres Vēstures un mākslas muzejs aicina ikvienu interesentu uz mākslas zinātnieces Elīnas Sproģes lasījumu - diskusiju „Laikmetīgās mākslas labirintos”.

Ja tas, ko redzam izstāžu zālē ir izaicinošs, mūsu uztverei netīkams, vai to var noliegt kā mākslu?  Vai mākslas uzdevums ir patikt un sniegt skatītājam pozitīvas emocijas? Paaudžu konflikts mākslā un tās uztverē – Šiškina „Rīts priežu mežā” ar mīlīgiem lācīšiem pretstatā mūsdienu mākslinieka Kristiana Brektes daiļradei. Par šiem jautājiem runāsim, diskutēsim, domāsim!

Gados vēl jaunās zinātnieces Elīnas Sproģes vārds vairākus gadus sastopams dažādos mākslas un ar to saistītos  izdevumos un portālos Arterritory.com un Fotokvartals.lv, žurnālā “Studija” un laikrakstā “Kultūras Diena”. 2013. gadā viņa  kļūst par Ināras Teterevas stipendijas mākslā laureāti. Elīna Sproģe ir kataloga “Kristians Brekte” un grāmatas “Katrīna Neiburga” teksta autore, bijusi daudzu izstāžu kuratore, starptautiskā fotogrāfijas festivāla „Rīgas fotomēnesis” koordinatore.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Atgādinām, ka Ogres Vēstures un mākslas muzejā līdz 13.februārim vēl skatāma Arvila Lindes izstāde „Dvēseļu putenis”.

 

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Informācijas speciāliste

 T: 65022251; 26491490

            E: gunta.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 


 
blog comments powered by Disqus