Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Divi mēneši „uzlecošās saules zemē” – Japānā

2. декабря, 2016

Piektdien, 2.decembrī plkst. 18 Ogres Vēstures un mākslas muzejā ogrēniete, Kultūras akadēmijas absolvente  Velta Gūtmane dalīsies iespaidos par savu neseno braucienu uz daudzu ceļotāju sapņu zemi - Japānu.

Šī gada 6.septembrī  Velta atstāja Latviju, lai divus mēnešus pilnībā ļautos Japānas valdzinājumam un pavadītu tos kopā ar savu Latvijā iepazīto japāņu draugu.

Japāna pārsteidza. Japāna lika brīnīties. Vecmodīgas lietas blakus mūsdienu modernajām tehnoloģijām. Telefona būdiņas uz ielām un jaunākās paaudzes mobilie telefoni japāņu rokās.

Divu mēnešu laikā ogrēniete pabija 14 Japānas pilsētās, tikās ar daudziem Japānas iedzīvotājiem. Nepiedzīvoja nevienu zemestrīci, kuru šajā zemē ir neskaitāmi daudz.  Japānā nosvinēja savu 23. dzimšanas dienu.

Un iemīlēja Japānu. Valsti, kura izvietojusies uz 6852 salām un kurai nav nevienas sauszemes robežas ar citām valstīm. Stāstījums par Japānu būs turpinājums Ogres Vēstures un mākslas muzeja pagājušajā gadā aizsāktajam ciklam „Ogrēnieši ceļo”.

Aicināti visi interesenti. Ieeja pasākumā-  bez maksas.

Attēlā: : Foto no Veltas Gūtmanes ceļojumu albūma.

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja