Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Aizkadra stāsti izstādē „Foto palielinājums”

19. февраля – 2. апреля, 2016

Ogres Vēstures un mākslas muzejā atvērta izstāde „Foto palielinājums”. Tas ir elpu aizraujošs ceļojums vēstures pētniecības labirintos, kurā par bāzi un pamatu ņemtas fotogrāfijas no Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājuma.

Ko slēpj fotogrāfija? Nereti pavisam necils attēls var kļūt par plašu un bagātu izziņas avotu. Izstāde piedāvā atklāt Ogres muzeja krājuma fotogrāfiju noslēpumus.

Izstādes veidotājs - Ogres Vēstures un mākslas muzeja galvenais vēstures speciālists Arno Smiltnieks: „Šī izstāde uzskatāmi parāda vēsturnieka ikdienas darbu, kurā reizēm nepieciešamas īsta detektīva iemaņas. Pirmajā mirklī nenozīmīgas detaļas var sevī nest milzīgu stāsta apjomu un informāciju. Palielini fotogrāfiju un tavām acīm atklājas negaidītas lietas.”

Izstādē „Fotopalielinājums” fotogrāfijās ietvertos stāstus papildina arī muzeja krājuma priekšmeti. Tas ir ieskats Ogres pilsētas dzīvē dažādos laika posmos, atklājot to laiku sadzīvi un ieradumus.

Izstāde „Foto palielinājums” Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs skatāma līdz 2.aprīlim.

Ieeja muzejā bez maksas.

Attēlā: Kūrmājas interjers, 1930.gadi. Foto no OVVM krājuma