Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

No medicīnas pie mākslas

 

5. апреля – 30. апреля, 2014

No 5.aprīļa Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde „Līdz stāvoklis uzlabosies”. Izstādē būs eksponēti muzeja krājumā esošie medicīnas instrumenti, kurus 20.gadsimta 1.pusē savā darbā izmantojuši Ogres ārsti – Ksenija Skulme un Valentīns Vasiļkovs, zobārste Alīda Grotāne un vecmāte Antonija Krīgere. Dažādos rīkus, kurus ierasti asociējam ar pieredzi ārsta kabinetā, šoreiz ieraudzīsim no cita skatu punkta ārpus sterilās vides.

Izstādes mākslinieks Gundars Gulbis tajos saskata ne tikai medicīnas instrumentus, bet arī uz vizuālu asociāciju pamudinošus mākslas un dizaina objektus.

Ne viens vien no mums bērnībā ir gulējis pļavā un lūkojoties mākoņos, ieraugot tajos sev vien zināmus apveidus. Šo vizuālo asociāciju spēli es gribēju parādīt arī šajā izstādē. Manuprāt, tieši neparedzamais ir interesants. Lai gan eksponētie priekšmeti ir medicīnas instrumenti, izstāde būs interesanta ikvienam, kas gatavs paredzamajā saskatīt neparedzamo”, uzskata Gundars Gulbis, kurš savulaik pabeidzis Tallinas Mākslas universitāti un iekārtojis izstādes daudzos Latvijas muzejos.

Izstādes skaniskajam noformējumam tiks izmantotas dziesmas no muzikālās apvienības „Nebijušo sajūtu restaurācijas darbnīca” 1985.gadā ierakstītā albuma „Medicīna un māksla”.


Attēlā: „Medmāsa”- publicitātes foto

 

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Informācijas speciāliste

T: 65022251; 26491490

E: gunta.ogresmuzejs@gmail.com

I: www.ogresmuzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus