Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Muzeju dienā 18.maijā Jaunogrē piestāj Ansis Cīrulis

 

18. мая, 2014

Ogres Vēstures un mākslas muzejs 18.maijā, Starptautiskajā muzeju dienā, aicina uz radošu un izzinošu tikšanos Jaunogrē - bijušajā bērnu sanatorijā „Mālkalne” (tagad BUKUS rehabilitācijas nodaļa), Gaismas prospektā 2/6. Šī gada Muzeju dienas moto ir „Krājumi – muzeju vienotāji”, tādēļ Muzeju dienas pasākuma programmas nodrošināšanā mūsu partneri ir Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Latvijas Medicīnas vēstures muzejs.

Dienu pavadīsim, baudot dabas, kultūrvēstures un mākslas vērtības, kuras sakoncentrētas vienuviet Jaunogrē, meža parka ielokā. Pasākumu kopums „Cīrulis piestāj Ogrē” veltīts izcilajam latviešu dekoratīvās mākslas meistaram Ansim Cīrulim un arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektētajai ēkai, kurai šovasar tiek atvēlēta īpašāka vieta Ogrē apskatāmo tūrisma objektu vidū.

Pulksten 12 - Anša Cīruļa daiļradei veltītas izstādes atklāšana. Visas vasaras garumā līdz ar ēkas ēdamzāli greznojošo A.Cīruļa veidoto sienas fresku apskati Ogres iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja aplūkot mākslinieka darbu faksimilkopijas no sērijām „12 mēneši” un „Latviešu tautas tērpi”, kuru oriģināli glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

No pulksten 12:15 – 15 - radošas sietspiedes darbnīcas. To laikā ikvienam, lielam un mazam, būs unikāla iespēja kādu no A.Cīruļa darba motīviem iemūžināt uz līdzi paņemta auduma maisiņa, krekliņa vai cita tekstila izstrādājuma. Auduma gabaliņi būs pieejami arī uz vietas.

Pulksten 16 arhitektūras vēsturnieka Ilmāra Dirveika prezentācija par ēkas mākslinieciski arhitektonisko izpētiIzpētes laikā atklājušies vēl neatsegti, zem 50.gados veiktā remonta kārtas slēpti pēc A.Cīruļa skicēm veidoti sienu dekorējumi.

Pulksten 17 - Haralda Sīmaņa, Ilzes Gruntes un Andra Gruntes koncerts Saulainos laika apstākļos koncerts notiks brīvdabā parka teritorijā, tādēļ aicinām ņemt līdzi sedziņas, pledus vai saliekamos krēsliņus. Iesakām nodrošināties arī ar odu atbaidīšanas līdzekli.

No 12 līdz 17 svaigi ceptas maizītes un atspirdzinājumus piedāvās „M.Pūres beķereja”.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas. Pasākuma atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ogres Novada pašvaldība, Bērnu universitātes klīniskā slimnīca

Ja nepagūstat uz 18.maija pasākumiem, ar prieku informējam, ka izstāde „Cīrulis piestāj Ogrē” ēkas 1.stāva telpās – verandā un ēdamzālē – būs apskatāma visas vasaras garumā darba dienās no 10līdz 18; sestdienās no 11 līdz 16. Ieeja – bez maksas.Iveta Ruskule,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore


Attēlā: Pastkarte no no OVMM krājuma

 
blog comments powered by Disqus