Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Lekcija par mākslinieku K.Brencēnu

15. ноября, 2014

15.novembrī plkst.14 Ogres Vēstures un mākslas muzejā aicinām uz mākslas zinātnieces Maritas Bērziņas lekcija par mūsu novadnieku, mākslinieku Kārli Brencēnu .

M.Bērziņa ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja grafikas fondu pārzinātāja un vienīgā Latvijā, kura veikusi tik aptverošu, akadēmisku pētījumu par vienu no vitrāžas žanra pamatlicējiem Latvijas mākslā Kārli Brencēnu.

Šī gada maijā māksliniekam apritēja 135.gadskārta, un Ogres Vēstures un mākslas muzejs šogad ceļ gaismā vienu no sava krājuma vērtīgākajām kolekcijām – Madlienā dzimušā mākslinieka Kārļa Brencēna darbus. Jau no novembra sākuma līdz pat 22.novembrim Ogres mākslas skolas izstāžu zālē skatāma izstāde „Kārlis Brencēns. Gleznas no OVMM krājuma”.

Šīs sestdienas lekcijas mērķis ir tuvāk iepazīst mūsu novadnieka dzīves gājumu un viņa radītās mākslas vērtības. Lekcijas starplaikos klātesošajiem būs iespēja ļauties franču mūzikas valdzinājumam, klausoties grupas "Sus dungo" dalībnieces Lienes Dravnieces (akordeons,balss) priekšnesumu.

Ieejas maksa pasākumā 1.42 eiro

Mākslas skolu audzēkņiem un pasniedzējiem ieeja pasākumā bez maksas.

Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja