Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Gar būvbedri baudīt mākslu

 

15. июля – 27. июля, 2014

Tikai vasarai vien raksturīgo pilnbriedu, krāsas un dinamiku šobrīd var izbaudīt ne tikai dabā- visu šo mēnesi Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma četru Latgales mākslinieču –Ilzes Griezānes, Agras Ritiņas , Vijas Stupānes un Vēsmas Ušpeles kopīga gleznu izstāde „Četru ogu kokteilis”.

Varbūt intriģējošais nosaukums ar vārdu „kokteilis” šai izstādei kā magnēts pievilcis vēl kādu liktens piesitienu-vasara taču mēdz būt tik dažāda... Jau no izstādes atklāšanas brīža tieši pie muzeja iesākušies būvdarbi – te rok un urbj, maina veco pilsētas siltumtrases posmu. Nevērīgi skatoties, var šķist, ka Ogres muzejs nedarbojas, jo visapkārt notiek remontdarbu rosība. Daudzi muzeja pastāvīgie apmeklētāji tā arī sapratuši- ja jau tik liela bedre pie muzeja un sēta apkārt, diezin vai te vēl māksla baudāma.

Kā OVMM pastāstīja SIA „Selvils Būve”darbu vadītājs Dans Dombrovskis, siltumtrases rekonstrukcija šajā posmā pie Ogres Kultūras centra norit šobrīd ļoti intensīvi. Lai gan ar pašvaldības uzņēmumu „Mālkalne” noslēgts līgums par darbu beigšanu 30.augustā, pēc Ogres domes lūguma viņi steidz darbus pabeigt daudz agrāk- līdz Ogres pilsētas svētkiem.

Bet izstāde „Četru ogu kokteilis” līdz 27.jūlijam gaida savus apmeklētājus. Brīnišķīga izstāde, kurā iegriezties aicinām ikvienu mākslas mīļotāju! Lai jūs nebaida būvbedre pie muzeja, ceļamkrāns un uzceltā sēta ap būvlaukumu.

Reizēm ir vērts atcerēties tik pazīstamo teicienu „Per aspera ad astra” (Caur ērkšķiem uz zvaigznēm). Tā nu sanācis, ka jūlijā tas simbolizē ceļu uz Ogres un vēstures mākslas muzeju, kurš palicis gan acīm netīkamāks, gan ausīm skaļāks. Tas tas tikai mirklis un tad..izstāde „Četru ogu kokteilis” jums aiznesīs vasaras krāsu virpuļa viducī iekšā!Gunta Šmidre,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Informācijas speciāliste

T: 65022251; 26491490

E: gunta.ogresmuzejs@gmail.com

I: www.ogresmuzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus