Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Sarmītes Mundes personālizstāde „Klusuma skaņa”

 

10. августа – 26. августа, 2012

Izstādē „Klusuma skaņa” apskatāmi Sāremā salā (Igaunija) tapušie akvareļi. Klusums, ieiešana sevī, udens maģiskais vilinājums – lietas, kas māksliniecei liek būt uzticīgai tieši akvarelim, kas izstādes nosaukumā koncentrējas divos vārdos – „Klusuma skaņa”. „Akvareļglezniecība orientē uz palikšanu ar sevi un iešanu tikai pa šo ceļu pie tiem, kam mana pasaule nav vienaldzīga. Ūdens koncentrē, uzlādē, izlādē, saasina pretrunas, nekad no tām neatbrīvojot.” Mākslinieces akvareļi top ūdens tuvumā.

Sarmīte Munde – keramiķe un akvareliste, ogrēniete. Pazīstamās mākslinieces profesionālo izglītību raksturo Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola (1958 – 1963) un Valsts Mākslas akadēmija (dekoratīvi lietišķās mākslas nodaļa, 1963 – 1968), kopš 1966. gada gandrīz ikgadēja savu darbu eksponēšana grupu un personālizstādēs.

Iespaidi ainavām krāti, arī kājām apceļojot Latvijas jūras piekrasti. Pirmie no izstādē apskatāmajiem darbiem tapuši jau 1970. gados, kad māksliniece pirmoreiz, vēl nelegāli, viesojusies Igaunijas salā. Uz turieni arvien vilinājis darbam nepieciešamais miers un klusums.

Kurzemi un Sāmsalu tuvinot Baltijas jūras vējš un ūdens, kam māksliniece piemetina: „Ceru, arī mani akvareļi”. Izstāde „Klususuma skaņa” Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma līdz 26. augustam.

 

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

T: 65022251; 28624505

            E: santa.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 

                Facebook/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

                Twitter/ ogresmuzejs

                Draugiem.lv/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

 
blog comments powered by Disqus