Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Pirmajai adventei veltīts pasākums „Iedvesmojies svētkiem”

 

1. декабря, 2012

Sestdien, 1. decembrī plkst. 14.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks adventes laika sākumam veltīts pasākums, kurā no filca gatavosim gaumīgus eglīšu rotājumus, kā arī uzzināsim ko vairāk par filcēšanas tehnikas vēsturi. Pasākuma otrajā daļā, nobaudot smaržīgas kafijas tasi, klausīsimies muzikālajos priekšnesumos.

Gaidot gada baltākos svētkus, Ogres Vēstures un mākslas muzejs aicina piedalīties radošajā darbnīcā, iemācoties pašrocīgi izgatavot gaumīgus, filca apdarinātus eglīšu rotājumus. Filca jeb vilnas vēluma tehnikai ir sena, leģendu un mītu apvīta vēsture, kas aizraujošā veidā atklāj vilnas vēluma tehnikas specifiku – filcs veidojas vilnu mitrinot vai radot zināmu spiedienu uz to. Pēc ieklausīšanās leģendās par šodien tik populārās tehnikas izcelšanos ikviens, liekot lietā iztēli un nelielu izveicību, uz īpašām sagatavēm varēs izgatavot savu Ziemassvētku eglītes bumbuli. Tā noformējumu papildinās muzeja krājuma Ziemassvētku pastkartes attēls.

Pasākuma otrajā daļā Ziemassvētku laika burvību ļaus sajust svaigi ceptu vafeļu, kafijas un kanēļa smarža. Atdzīvosies senās klavieres muzeja ekspozīcijā un Jolantas Kalniņas izpildījumā skanēs svētku laika dziesmas.

Ieejas maksa pasākumā – pieaugušajiem 1.00 Ls, bērniem 0.30 Ls par materiāliem filca bumbas izgatavošanai. Laipni aicināti!

 

Santa Šustere,
Ogres Vēstures un mākslas muzejs
tālr.: 65022251, 28624505

 
blog comments powered by Disqus