Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Pētera Sidara personālizstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā

26. мая – 15. июля, 2012

Sestdien, 26. maijā plkst. 14 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta Pētera Sidara personālizstāde „Viens darbs”. Tā būs izstāde, kurā patiesībā ietilpinātas veselas trīs izstādes. Mākslinieka darbus ik pēc divām nedēļām nomainīs jaunas gleznas un instalācijas.

Mākslinieks Pēteris Sidars savulaik mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā, beidzis Dekoratīvās mākslas un interjera nodaļu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmiju.

Kopš tā laika kļuvis par pazīstamu mākslinieku ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Apceļojis vai pusi pasaules, no Eiropas līdz pat Ķīnai. Pētera Sidara darbi bijuši skatāmi Itālijā, Šveicē, Francijā, Lielbritānijā, Meksikā, Polijā, Spānijā, Ungārijā un citur. Ieguvis starptautiskus apbalvojumus prestižos mākslas festivālos, biennālēs, konkursos, simpozijos. Bez tekstilmākslas, glezniecības un keramikas par savām darbības jomām Pēteris Sidars sauc arī instalāciju un objektu veidošanas mākslu.

Mākslas zinātniece Inese Baranovska par mākslinieku saka: „Šobrīd Pēteris Sidars savos radošajos meklējumos jau sen ir pārkāpis tradicionālās tekstilmākslas "aplociņu", un visa viņa radošās daiļrades kustība var kalpot par spilgtu piemēru 20.gadsimta tendencei noārdīt robežas starp dažādiem vizuālās mākslas veidiem, par primāru vērtību izvirzot pašu radīšanas ideju.”

Šobrīd par savas radošās darbnīcas vietu mākslinieks izraudzījies Ogri. Pēteris Sidars par būtisku savos darbos sauc mākslas eksperimentālo raksturu. Iecerēs aizsāktās rotaļas un prieka radīšanu. Personālizstādē „Viens darbs” Ogres Vēstures un mākslas muzejā mākslinieka drosmīgās un izteiksmē spilgtās rotaļas ik pa divām nedēļām nomainīs jaunas gleznas un dažādu tehniku instalācijas.

Attēlā: Pētera Sidara instalācija „Saullēkts

Informāciju sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.: 65022251, 28624505

E-pasts: santa.ogresmuzejs@gmail.com