Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Papildizrādes A.Čakam veltītajai izrādei „Notekcaurule” Ogres Vēstures un mākslas muzejā

10. января – 22. января, 2012

Ogres Vēstures un mākslas muzejs informē, ka 10.un 22.janvārī izrādei ar Aleksandra Čaka dzeju „Notekcaurule”.

Kopš pirmizrādes 29.oktobrī, „Notekcaurules” 6 izrādes Ogrē noskatījušies gandrīz trīssimts skatītāji.

Sagaidot dzejnieka 110. dzimšanas dienu, izrādi radījis aktieris un režisors Varis Piņķis sadarbībā ar kontrabasistu un komponistu Kristapu Pētersonu. Tās nosaukums „Notekcaurule” patapināts no Čaka poētiskās pasaules, kurā dzejnieks romantiski mīl, ir puiciski trakulīgs, aizrautīgi priecājas, gaiši skumst, grimst sapņos un pasauli sevī tver neskaitāmās sajūtu niansēs.

Savu versiju par Čaku Varis Piņķis piesaka kā „izrādi par smaržām un garšām, par klaiņojošo mežonīgo pilsētas suni (Čaku), kurš uzsūc sevī pilsētas burzmu un smakas. Izrāde meklē tik reti sastopamo īsto, nebanālo erotiku. Izrādi papildina kontrabass, kas nav tikai pavadījums dzejai, bet netiešs Čaka ekspresīvās dvēseles atspoguļotājs.”

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Ogres novada pašvaldības atbalstu. Vietu skaits katrā izrādē ierobežots, tādēļ biļetes lūdzam iegādāties iepriekš Ogres Vēstures un mākslas muzeja kasē vai rezervēt pa tālruni 65022251. Biļetes cena Ls 3,50.

Informāciju sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja speciāliste

T: 65022251, 28624505