Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Muzeju naktī Ogrē ekskluzīva iespēja saņemt unikālu suvenīru

 

19. мая – 20. мая, 2012

 

Ogres vēstures un mākslas muzejs aicina Muzeju nakts apmeklētājus līdzi ņemt arī lakatus, lai ar Ogres Valsts tehnikuma pasniedzējas un dizaineres Česlijas Čables – Zibenes palīdzību iemācītos kā interesantāk un neparastāk sagatavoties sauļošanās sezonai.

 Vienlaicīgi apdzīvosim arī laukumu pie muzeja, kur no 20.00 – 24.00 rosīsies „Top Cat” klases jahtas komanda. Šeit klausīsimies leģendārās „Mildas” kapteiņa Rolanda Millera stāstus un mācīsimies siet jūrnieku mezglus. Noslēgumā centīgākajiem un drosmīgākajiem mezglu sējējiem būs sarūpēts eksāmens.

Padomāts būs arī par jaunākajiem Muzeju nakts dalībniekiem. Laukumā pie muzeja 20.00 – 23.00 notiks Ogres upes nepieradināto akmeņu apgleznošana un mākslinieciska izkārtošana. Tāpat kopā ar Ogres Valsts tehnikuma pedagogiem un audzēkņiem modelēsim koka kuģīšus un locīsim origami.

Vaara garumā laukumā pie muzeja darbosies radošā dīdžeju apvienība „Oger”. Apmeklētājiem atvērtas būs muzeja pastāvīgā sekspozīcijas „Leģendārā Ogre” un „Ogre – peldu un gaisa kūrorts”, kur kinomīļi varēs baudīt V. Braslas mākslas filmu „Ūdenbumba resnajam runcim”.

Tikai muzeju naktī ekskluzīva iespēja saņemt unikālu suvenīru – Ogres veselīgo un skujkoku fitoncīdiem bagāto gaisu. Ūdens izsniegts netiks, bet būs iespēja degustēt un izlūgties recepti gardajiem ūdens kliņģeriem.

Muzeju nakts noslēgumā no 23.00 – 24.00 notiks īpašs vakara gaitā tapušo peldkostīmu konkurss, kurā laureātiem tiks pasniegtas balvas vairākās nominācijās – muzeja simpātiju balva, Ogres Valsts tehnikuma simpātiju balva, Ogres novada pašvaldības balva, Ogres novada jauniešu domes, skatītāju un Pilsētas jahtkluba balvas.

Jau ziņots iepriekš, ka šo sestdien, 19. maijā, astoto reizi Latvijā norisināsies starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Arī Ogres Vēstures un mākslas muzejs, iekļaujoties šī gada devīzē „Zilā krāsa – jūra” šai naktij sarūpējis īpašu pasākuma programmu.

Jau no plkst. 20.00 muzeja izstāžu zālē darbosies retro peldkostīmu darbnīca, kur ikviens apmeklētājs ar jauno dizaineru palīdzību, iedvesmojoties no peldkostīmu dizaina vēstures, varēs izgatavot savu uzmodelēto peldkostīmu. Īpašs aicinājums tiem, kuri plānojuši šūt peldkostīmus, līdzi ņemt pogas, rāvējslēdzējus, lentītes un citus apdares materiālus saviem meistardarbiem. Pulksten 23.00 atvērsim muzeju naktī tapušo peldkostīmu izstādi apmeklētāju vērtēšanai.

Mūsu sadarbības partneri rīkošanā un visas nakts garumā ir Ogres novada pašvaldība, Pilsētas jahtklubs, Latvijas Zēģelētāju savienība, Latvijas TOPCAT klases jahtu asociācija, Ogres Valts tehnikums, Ogres novada jauniešu dome, Radošā apvienība „Oger”.

 

 

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

T: 65022251; 28624505

            E: santa.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 

                Facebook/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

                Twitter/ ogresmuzejs

                Draugiem.lv/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus