Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Izstādes „Senie ziemeļbriežu mednieki Daugavas krastos” atklāšana

9. марта, 2012

Piektdien, 9. martā, plkst. 16.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā (Brīvības iela 15, Ogres Kultūras centra 1. stāvā) notiks izstādes „Senie ziemeļbriežu mednieki Daugavas krastos” atklāšana.

Izstādes atklāšanas pasākumā notiks tikšanās ar grāmatas „Senie ziemeļbriežu mednieki Latvijā” autori, Latvijas Vēstures institūta pētniece, Dr. hist. Ilgu Zagorsku. Pasākuma viesi tiks iepazīstināti arī ar izstādes ietvaros pieejamajām radošajām aktivitātēm.

Atklāšanas pasākumā ieeja bez maksas.

Izstāde iepazīstina ar agro akmens laikmetu – paleolītu, periodu, kad Latvijas teritorijā un Daugavas krastos parādījās pirmie cilvēki – ziemeļbriežu mednieki. Izstādē apskatāmi daudzveidīgi krama darba rīki un ieroči, ziemeļbriežu ragi, mamutu zobi un ilkņi no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un OVMM krājuma. Kā īpašs eksponāts izstādi papildinās Rīgas Zooloģiskā dārza slavenā iemītnieka - ziemeļbriežu tēva Lāča ragi. Izstāde ļaus uzzināt, kādiem ieročiem un paņēmieniem savu iztikas avotu – ziemeļbriežus - medīja pirmie Latvijas teritorijas iedzīvotāji 11 tūkstošus senā pagātnē.

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,