Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Izstādes objektu maiņa un tikšanās ar Pēteri Sidaru

9. июня, 2012

Sestdien, 9. jūnijā, plkst. 12.00 interesenti tiek aicināti uz Pētera Sidara izstādes nākamā darba – kompozīcijas „Dzīves mezgli” – prezentācijas pasākumu. Tā ietvaros mākslinieks uzstāsies ar stāstījumu „Es pienāku klāt” par radošo darbu tapšanas procesu, „dienasgrāmatu motīviem” instalācijās un laikmetīgās mākslas koncepciju autortehnikās.

Ogres Vēstures un mākslas muzejā turpinās multimākslinieka Pētera Sidara izstāde „Viens darbs”. Tās ietvaros vēl tikai šonedēļ apskatāma laminējuma tehnikā veidotā instalācija „Masāža”.

Darbs, kurā ritmiskā labirintā savijas čūsku ādas, mežģīnes, dāmu zeķu un veļu cakas un krāsas, 1999. gadā saņēmis apbalvojumu „Gada mākslas darbs”. Savas radošās darbības dēļ mākslinieks Pēteris Sidars dēvēts par novatoru, vairāku tehniku atklājēju un avangarda mākslinieku. „Masāža” ir fragments no kopā puskilometru garas desmit gadu laikā tapušas instalācijas. Mākslas zinātniece Ieva Rupenheite par oriģinālo tehniku saka: „Izstāde Masāža ir vienots pētījums laminācijas pasaulē, kas iesākas ar jau iepazītajām čūsku ādām un turpinās nepārprotami sievišķīgu aksesuāru virpulī, līdz savijas ar paša mākslinieka autobiogrāfiskajiem motīviem.” Instalācija „Masāža” Ogres Vēstures un mākslas muzejā apskatāma līdz ceturtdienai, 7. jūnijam.

Pasākumā ieeja bez maksas.

Attēlā: Instalācija „Masāža”

Santa Šustere,