Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Izstāde „Senie ziemeļbriežu mednieki Daugavas krastos”

9. марта – 21. апреля, 2012

Ogres Vēstures un mākslas muzejā (Brīvības iela 15, Ogres Kultūras centra 1. stāvā) skatāma izstāde „Senie ziemeļbriežu mednieki Daugavas krastos”.

Izstāde iepazīstina ar agro akmens laikmetu – paleolītu, periodu, kad Latvijas teritorijā un Daugavas krastos parādījās pirmie cilvēki – ziemeļbriežu mednieki. Izstādē apskatāmi daudzveidīgi krama darba rīki un ieroči, ziemeļbriežu ragi, mamutu zobi un ilkņi no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un OVMM krājuma. Kā īpašs eksponāts izstādi papildinās Rīgas Zooloģiskā dārza slavenā iemītnieka - ziemeļbriežu tēva Lāča ragi. Izstāde ļaus uzzināt, kādiem ieročiem un paņēmieniem savu iztikas avotu – ziemeļbriežus - medīja pirmie Latvijas teritorijas iedzīvotāji 11 tūkstošus senā pagātnē.

SAISTĪTIE PASĀKUMI:

Turpinot OVMM aizsākto ikmēneša radošo darbnīcu tradīciju, 24. martā, plkst. 12.00 izstādes ietvaros notiks pasākums, kurā interesenti tiks iepazīstināti un pēc tam paši varēs izmēģināt krama apstrādes tehnoloģiju. Ar akmens laikmeta ikdienišķo nodarbi, krama apstrādi, gatavojot ieročus un darba rīkus, interesentus iepazīstinās vēsturnieks Artūrs Tomsons. Ieejas maksa pasākumā – 0,60 Ls.

Izstādes ietvaros muzejs piedāvā arī jaunu muzejpedagoģisko programmu, kurā apgūsim prakstiskas iemaņas ādas apgleznošanā. Izstādes apskates laikā gūto iedvesmu apmeklētāji varēs pārvērst akmens laikmeta stilistikā ieturētā suvenīrā. Uz radošu darbošanos aicināti gan individuāli apmeklētāji un ģimenes (ieteicamāk plānot apmeklējumu sestdienās), gan lielākas grupas. Darbdienās nodarbības apmeklētājus lūdzam pieteikties iepriekš zvanot pa tālruni 65022251.

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,