Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Izstāde “Mīlu tevi!” Ogres Vēstures un mākslas muzejā

27. января – 26. февраля, 2012

Izstāde “Mīlu tevi!”

Ogres Vēstures un mākslas muzejā

Ogres Vēstures un mākslas muzejā apskatāma izstāde „Mīlu Tevi!”

Izstādē apskatāmas pagājušā gadsimtā Latvijā un ārvalstīs izdotas romantiskas pastkartes no Ogres Vēstures un mākslas muzeja un mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas kolekcijas. Ekspozīcijai atlasītas vairāk nekā 200 atklātnes, dodot iespēju iepazīties ar raksturīgiem attiecīgā vēsturiskā perioda stila un pastkartes noformējuma jeb dizaina paraugiem.

Pastkartes visu 20. gadsimtu bija ne vien ļoti būtiska un populāra sabiedrības komunikācijas forma, bet arī tās morālo un estētisko vērtību, kā arī noteikta dzīves stila veidotāja un atspoguļotāja.

Par pastkaršu noformējuma tematiku mākslas zinātniece I. Bužinska saka: „Par sabiedrības viskarstāko, aktuālāko sarunu tēmu vienmēr un visos laikos ir bijušas divu cilvēku romantiskas attiecības un mūsu dzīvē tik nozīmīgās jūtas – Mīlestība.” Ja saziņas forma, laikam ejot, ir krasi mainījusies, tad tēmu loks ir palicis prakstiski nemainīgs.

Mūsdienās populārās Valentīndienas gaidās ar mīlestības tēmu aicina iepazīties arī izstāde “Mīlu Tevi!”

Informāciju sagatavoja

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja speciāliste

T: 65022251, 28624505