Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Ievas Miezītes „Zemes asinis”

 

20. июля – 5. августа, 2012

20. jūlija vēlā pēcpusdienā, plkst 18.00, Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks ogrēnietes Ievas Miezītes gleznu izstādes „Zemes asinis” atklāšana.

Ieva Miezīte savulaik beigusi Ogres Valsts ģimnāziju, šogad Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā ieguvusi maģistra grādu. Maģistratūras ietvaros māksliniece studējusi arī Vācijas pilsētā Nirnbergā. Grupu izstādēs Ievas Miezītes darbi bijuši skatāmi tādās Latvijas pilsētās kā Ogrē, Rīgā, Jelgavā, vairākkārt Valmierā, galerijā „Laipa”. „Zemes asinis” ir mākslinieces pirmā personālizstāde.

Izstādē Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma daļa no gleznotājas diplomdarba, ko papildinās atsevišķi pavisam nesen tapuši darbi par ūdens tēmu. Gleznās atklājas mākslinieces pārdomas par ūdens būtisko nozīmi cilvēka dzīvē, cilvēka vietu dabas telpā. Ikviens, būdams dabas sastāvdaļa, ir pakļauts dabas likumiem, tomēr reizē arī tiecas tiem pretoties un dabu pārveidot.

„Ūdens ir kā zemes asinis – visas dzīvības pamats, arī cilvēka. Es gleznoju ūdeni, dabu un cilvēku, kurš ir līdzīgs visiem zemes radījumiem un piederīgs dabai, bet, no otras puses neiederīgs svešinieks, kurš mēģina dabu pakļaut. Tā ir asiņaina cīņa visas civilizācijas pastāvēšanas garumā.”

Piektdien, 20. jūlijā mākslinieces zemes asins vizuāli tverto plūdumu izstādes atklāšanas pasākumā plkst. 18.00 muzikāli papildinās bungu un ģitāras saspēles. Izstāde skatāma līdz 5. augustam. Ieeja atklāšanas pasākumā bez maksas. Interesenti mīļi gaidīti!

 

 

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

T: 65022251; 28624505

            E: santa.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 

                Facebook/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

                Twitter/ ogresmuzejs

                Draugiem.lv/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus