Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

Iespēja radoši darboties izstādē „Padzīvosim zaļi!”

3. сентября – 6. октября, 2012

Ogres Vēstures un mākslas muzejā jau nedēļu apskatāma izstāde „Padzīvosim zaļi”. Tā ir neparasta izstāde par bērnības sajūtām, radusies kā divu ogrēniešu, jauno mākslinieču savstarpējās iedvesmas un radošo ideju apmaiņas rezultāts. Asociācijas ar bērnību un nedarbiem raisa oriģinālās Nates Veinas lelles, bet priecīgu piedzīvojumu garšu uzbur jaunās dzejnieces Elvīras Blomas lasāmā un klausāmā dzeja, skaņas, krāsas, kā arī dažādu laiku fotogrāfijas un lietas no Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājuma.

Sestdienās (muzeja darba laiks: 11.00 – 15.00) izstādes ietvaros darbojas īpašais brīnumu rats, kurā iespējams laimēt firmas Fazer saldumus un muzeja sarūpētos suvenīrus.

Izstādē apmeklētāji aicināti uzkavēties, ērti iekārtojoties uz spilveniem un baudot putnu balsis un bērnu ierunātos E. Blomas dzejoļus. Savukārt, darboties gribētāji, iedvesmojoties no mākslinieces Nates Veinas lellēm, uz ipašām sagatavēm – papīra glezniņām - var izšūt paša izvēlēta izstādes iemītnieka attēlu, ko pēc tam kā suvenīru paņemt līdzi uz mājām.

Santa Šustere,
Ogres Vēstures un mākslas muzejs