Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Egona Spura fotoizstāde “Retrospekcija” Ogres Vēstures un mākslas muzejā

 

15. октября – 4. ноября, 2012

Pirmdien, 15. oktobrī, plkst. 17.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta viena no izcilāko latviešu fotogrāfu - Egona Spura - darbu izstāde. Fotoizstādē, kas notiek pasākuma “Foto dienas. Ogre 2012” ietvaros būs skatāmas fotogrāfijas no mākslinieka slavenās kolekcijas “Rīgas proletāriešu rajoni 19.gs. beigas, 20.gs. sākums”.

Egons Spuris pamatoti tiek dēvēts par vienu no ievērojamākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, par to liecina fakts, ka Latvijas kultūras kanonā tieši Egona Spura fotogrāfiju sērija “Rīgas proletāriešu rajoni 19. gs. beigas un 20. gs. sākums” tika atzīta par vienu no visizcilākajiem Latvijas fotomākslas sasniegumiem. E. Spura fotogrāfijas nu jau dēvējamas par fotomākslas klasiku, bet par mākslinieka radošo dzīves gājumu stāsta fakti – dzīves laikā E. Spura darbi eksponēti vairāk nekā 350 izstādēs 48 valstīs.

Egona Spura darbu retrospekcija no cikla  “Rīgas proletāriešu rajoni 19.gs. beigas, 20. gs. sākums”  Ogres Vēstures un mākslas muzejā ir viens no laikmetīgajai un dokumentālajai fotogrāfijai veltītā pasākumu kopuma “Foto dienas. Ogre 2012” notikumiem, kura vadošā tēma šogad un galvenais vēstījums ir pilsētvides atspoguļojums mūsdienu dokumentālajā fotogrāfijā.

Egona Spura fotogrāfiju sēriju “Rīgas proletāriešu rajoni 19.gs. beigas, 20. gs. sākums” raksturo askētiskas un dabiski vienkāršas kompozīcijas, kuras ar emocionāli neuzbāzīgu, taču izjūtām un noskaņām maksimāli piepildītu kadru, rada skaudru un poētisku tēlainību. Melnbaltajās fotogrāfijās fiksēta neizskaistināta ikdiena – mākslinieka mīlētās un nīstās Rīgas nomales un pusnomales. Interesanti, ka kādreizējais Ogres fotokluba mākslinieciskais vadītājs (1975 - 1990) fotogrāfiju sērijas veidošanai pievēršas tikai pēc tam, kad beigusies viņa aktīvā dalība izstādēs. “Kad kļuvu brīvs no ietekmēm, modes un konjunktūras”, par laiku, kad top slavenā fotogrāfiju sērija, teicis E. Spuris.

 Izstādē Ogres Vēstures un mākslas muzejā eksponētās E. Spura fotogrāfijas no sērijas “Rīgas proletāriešu rajoni 19. gs. beigas, 20. gs. sākums” ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas daļa, kuru muzejam dāvinājusi E. Spura dzīvesbiedre, fotogrāfe Inta Ruka.

 Izstādes atklāšana 15. oktobrī plkst 17.00, ir viens no biedrības “Fotoklubs Ogre” organizētā pasākuma “Foto dienas. Ogre 2012” notikumiem. “Foto dienas. Ogre 2012” pasākumi notiek laikā no 1. oktobra līdz 4. novembrim Ogrē un Ogres novadā un tajos piedalīsies vairāki Latvijā un ārvalstīs pazīstami fotomākslinieki.

 Ieeja 15. oktobra izstādes atklāšanas pasāukumā bez maksas.


 

ATTĒLĀ:

1. Egons Spuris_Pagalms ar futbola vārtiem

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

T: 65022251; 28624505

            E: santa.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 

                Facebook/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

                Twitter/ ogresmuzejs

                Draugiem.lv/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

 
blog comments powered by Disqus