Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Ciemos pie Ampelmaņa II

 

10. октября, 2012

Trešdien, 10. oktobrī plkst 15.00 Brīvības ielā blakus „Centra aptiekai” notiks koka rotaļlietas – Ampelmaņa Pētera – svinīga nomaiņa. Pasākuma ietvaros laukumā darbosies rudenīgas meistardarbnīcas „Rotājies Ampelmani!”, kur interesenti varēs izgatavot zīļu un kastaņu rotas un rotaļlietas. Ampelmaņa ciemiņus sildīs karsta tēja ar medu un jautra mūzika.

Lielākā daļa ogrēniešu jau būs pamanījusi lielo raustāmo koka rotaļlietu Brīvības ielā 28, līdzās „Centra aptiekai”. Jau vairākus gadus kopš dienas centrs „Saime” muzejam izgatavoja un dāvināja raustāmo koka vīreli, Ampelmanis priecē lielus un mazus garāmgājējus. Tomēr pa nedaudzajiem gadiem Ampelmanis ir bērnu „nomīlēts”. Tāpēc, lai arī turpmāk ogrēniešiem un pilsētas viesiem uzsmaidītu nebēdnīgais koka vīrelis, trešdien, 10. oktobrī plkst 15.00 Ampelmaņa vietu ieņems tā dvīņubrālis Ampelmanis II. Gluži tāpat kā pirms gadu simteņiem karaļus Henrijus un Ludvigus nomainīja to vārdabrāļi, arī Ampelmaņa vietā stāsies tam uz mata līdzīgais radinieks.

Rudenīgā atvadu ballītē kopā ar dienas centra „Saime” ļaudīm kronēsim jauno Ampelmani, bet darbnīcās gatavosim zīļu rotas un rotaļlietas. Svētku sajūtu radīs rotaļas jautras mūzikas pavadībā, bet Ampelmaņa II ciemiņus sasildīs karsta zāļu tēja ar medu.

Uz tikšanos Ampelmaņa pakājē 10. oktobrī plkst. 15.00!

 

 

Preses materiālu sagatavoja:

Santa Šustere,

Ogres Vēstures un mākslas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

T: 65022251; 28624505

            E: santa.ogresmuzejs@gmail.com

            I: www.ogresmuzejs.lv 

                Facebook/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

                Twitter/ ogresmuzejs

                Draugiem.lv/ Ogres Vēstures un mākslas muzejs

 

 

 
blog comments powered by Disqus