Каталог музеев Латвии

Огрский музей истории и искусства

Brīvības iela 36, Ogre, LV 5001

  •  65024345
  •  65022251

Pētera Justoviča personālizstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā

 

3. декабря, 2011 – 21. января, 2012

Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma P. Justoviča miniatūrgrafiku izstāde „Reiz redzēts”.

P. Justovičs ir ilggadējs Ogres mākslas skolas un Ogres Amatniecības vidusskolas skolotājs. 2003. gadā P. Justovičs ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, bet zināšanas papildinātas arī ārpus Latvijas. Datorgrafiku mākslinieks apguvis gan Rīgā, gan Hengelo (Nīderlande), bet dekoratīvo apdari mācījies kursos Toronto.

Par saviem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem Pēteris Justovičs sauc stājgrafiku, miniatūrgrafiku un dizaingrafiku. „Grafika piesaista ar lielajām variāciju iespējām – eksperimentēt ar krāsu, līniju, laukumiem. Katram novilkumam var radīt savu noskaņu, mainot kādu no šiem izteiksmes līdzekļiem. Īpaši labi to var veikt miniatūrās, tur vēl klāt nāk iespēja veidot darbu kādā pavisam neparastā formātā”, saka mākslinieks.

P. Justoviča grafiku izstādes bijušas skatāmas grupu izstādēs Latvijā, Beļģijā, Horvātijā, Ēģiptē, Somijā, Francijā, Lielbritānijā u.c. Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāmā izstāde „Reiz redzēts” (2. decembris – 21. janvāris) būs autora pirmā personālizstāde.

Izstādes ietvaros 10. un 17. decembrī plkst. 13.00 P. Justoviča vadībā muzejā notiks linogriešanas darbnīcas. Tajās Pēteris Justovičs radošās darbnīcas dalībniekus iepazīstinās ar neparasto linogriešanas tehniku, kā arī mācīs kā pašiem izgatavot oriģinālas Ziemassvētku apsveikuma kartītes. Dalības maksa par nodarbību 1,50 Ls. Linogriešanas darbnīcām lūdzam pieteikties iepriekš zvanot pa tālruni 65022251 vai rakstot uz e-pastu santa.ogresmuzejs@gmail.com.

Arī pārējo izstādes laiku (no 10. decembra līdz pat 21. janvārim) ikvienam apmeklētājam būs unikāla iespēja izgatavot pašam savu linogriezuma tehnikā veidotu Ziemassvētku apsveikuma kartīti, izmantojot pazīstamā grafiķa Oļģerta Ābelītes estampa spiedi.

 
blog comments powered by Disqus